اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرونده شکایت جنجالی علیه «پارک وون سون» با مرگ او مختومه شد

مرگ مرموز شهردار <سئول>

مرگ مرموز شهردار <سئول>
زهره صفاری

جسد شهردار خوشنام پایتخت کره جنوبی و محتمل‌ترین گزینه ریاست جمهوری آتی این کشور یک روز پس از اینکه منشی سابقش از او به اتهام آزار جنسی شکایت کرد، در تفرجگاهی نزدیک دفتر کارش پیدا شد.


 به‌گزارش «نیویورک تایمز»، «پارک وون سون» 64 ساله، روز پنجشنبه با لغو همه قرار ملاقات‌های مهمش، حوالی ساعت 10 و 30 دقیقه دفتر کارش را به مقصدی نامعلوم ترک کرد. ساعاتی بعد دخترش با دیدن نامه خداحافظی او، پس‌از چندین تماس ناموفق با تلفن همراه پدر، با پلیس تماس گرفت. عملیات جست و جوی پلیس، با ردیابی سیگنال‌های تلفن همراه «پارک» در تفرجگاه کوهستانی «بوگاک» سئول بلافاصله با اعزام تیمی 600 نفره، سگ‌های زنده یاب و پهپادهای جست و جوگر آغار شد و سرانجام با گذشت بیش از 7 ساعت تلاش، نخستین ساعات بامداد دیروز، جسد آقای شهردار پیدا شد. «چوی ایک سو»، رئیس پلیس سئول با حضور در جمع خبرنگاران گفت: «جسد «پارک وون سون» در حالی پیدا شد که تلفن همراه و کارت‌های اعتباری‌اش نیز همراهش بود. هیچ نشانه‌ای از قتل وجود ندارد اما تحقیقات آغاز شده و ادامه دارد.» رئیس پلیس سئول در پاسخ به سؤالی درباره صحت شکایت منشی سابق «پارک» نیز ماهیت آن را تأیید کرد اما حاضر به بیان جزئیات یا رد و تأیید گمانه زنی‌های رسانه‌ای نشد.
آخرین پیام «پارک»
«پارک وون سون» که سه دوره به‌عنوان شهردار سئول انتخاب شده بود و به‌عنوان یکی از فعالان قدرتمند حامی حقوق زنان در کره‌جنوبی همواره مورد ستایش قرار داشت، در حالی به 4 سال آزار جنسی منشی سابقش متهم شده که پس از انتشار خبر شکایت بدون هیچ دفاعیه‌ای در نامه‌ای به دخترش از همه عذرخواهی کرد و خواستار ریختن خاکستر جسدش روی قبر پدر و مادرش شد. در پی این اتفاق «مون می‌ران»، معاون سابق «پارک» در بیانیه‌ای از سوی خانواده او نوشت: «بدون شک هر گونه اقدامی برای بی‌اعتبار کردن شهرت «پارک»، با اقدامات جدی قانونی پاسخ داده خواهد شد.»

کپی