اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

تقدیر ارتش عراق از فتوای آیت الله سیستانی

تقدیر ارتش عراق از فتوای آیت الله سیستانی

عملیات مشترک ارتش عراق در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز آزادسازی شهر موصل از اشغال داعش، از فتوای آیت‌الله سیستانی که منجر به تشکیل الحشدالشعبی شد، تقدیر کرد.

فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق امروز (جمعه) به مناسبت سالگرد آزادسازی شهر موصل از اشغال داعش بیانیه صادر کرد.

به نوشته خبرگزاری الاخباریه عراق، در این بیانیه آمده است آزادسازی شهر موصل، باز شدن مسیر پیروزی کامل نظامی بر تروریسم بود و تمامی نیروهای نظامی و امنیتی و شهروندان عراقی برای این پیروزی در کنار یکدیگر بودند.

عملیات مشترک ارتش عراق با اشاره به روند آزادسازی این شهر گفت که عملیات در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۶ با نام «قادمون یا نینوی» در سه محور جنوب، شرق و شمال شهر آغاز شد و پس از آزادسازی بخش شرقی در ۱۹ فوریه ۲۰۱۷ آزادسازی بخش غربی کلید خورد و سرانجام در دهم جولای ۲۰۱۷ شهر به طور کامل به کنترل نیروهای عراقی درآمد.

عملیات مشترک ارتش عراق سپس افزود: «سلام بر فتوای جاودانه مرجعیت قهرمان و با تقدیر و اکرام شهدای عراق که جانشان را برای آزادی خاک نینوی فدا کردند. در این راه تمامی مردم عراق از جنوب و مرکز و غرب و شرق و شمال خون دادند.»

این بیانیه سپس با خطاب قرار دادن مردم عراق، تأکید کرد تمامی نیروهای نظامی عراق از جمله ارتش، پلیس فدرال، الحشد الشعبی، یگان مبارزه با تروریسم و پیشمرگه در این پیروزی سهیم بودند.

ارتش عراق همچنین از الحشدالشعبی با عنوان «مجاهدین قهرمان» یاد کرد و از عراقی‌ها خواست تا یاد و خاطره شجاعت نیروهای نظامی خود را به نسل‌های آتی انتقال دهند./فارس

کپی