اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
در دیدار با سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران

بشار اسد : توافق نظامی ایران - سوریه حاصل سال‌ها کار مشترک در زمینه رویارویی با تروریسم است

بشار اسد : توافق نظامی ایران - سوریه حاصل سال‌ها کار مشترک در زمینه رویارویی با تروریسم است

بشار اسد در دیدار با سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، توافق همکاری نظامی و تکنیکی بین ایران و سوریه را حاصل سال‌ها کار مشترک بین دو کشور دانست.

به نقل از شبکه خبری المیادین، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران ضمن ابراز خرسندی از نتایج نشست‌های سوری و ایرانی و امضای توافقنامه همکاری نظامی ، آن را بیانگر سطح روابط دو کشور دانست.

رئیس جمهوری سوریه در ادامه دیدار با سرلشکر باقری و هیئت همراه او اظهار داشت: این توافق حاصل سال‌های کار مشترک و همکاری در زمینه رویارویی با جنگ تروریستی علیه سوریه و سیاست‌های خصمانه علیه دمشق و تهران است.

سرلشکر باقری نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیتی که ایران برای ادامه روند تقویت روابط دو‌جانبه در زمینه‌های مختلف با سوریه قائل است ، دلیل آن را منافع حاصل از این روابط برای دو‌ ملت ایران و سوریه و حمایت دو کشور از یکدیگر در برابر تلاش‌های مداخله جویانه علیه تصمیمات مستقل ایران و سوریه عنوان کرد.

«علی ایوب» وزیر دفاع سوریه و «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در زمینه گسترش‌‌ همکاری‌های نظامی همه جانبه توافقنامه‌ای امضا کردند.

بر اساس گزارش المیادین ، این توافق مبتنی بر تقویت روابط نظامی و امنیتی و هماهنگی بین نیروهای مسلح دو‌ کشور است.

رسانه‌های صهیونیستی توافقنامه همکاری نظامی بین ایران و‌ سوریه را به مثابه نشان دادن خواسته‌ها و اهداف دو کشور و پیامی دو‌گانه به این رژیم ارزیابی کردند.

این رسانه‌ها اظهارات سرلشکر باقری بلافاصله پس از امضای این توافقنامه مبنی بر تصمیم ایران برای کمک به ارتش سوریه و توسعه سامانه‌های پدافند هوایی این کشور را حائز اهمیت دانستند./ تسنیم

کپی