اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

مهم‌ترین اظهارات ائمه جمعه/ انتقاد تند از عربستان بابت اهانت به آیت‌الله سیستانی و گلایه از سفرها و شیوع دوباره کرونا

مهم‌ترین اظهارات ائمه جمعه/ انتقاد تند از عربستان بابت اهانت به آیت‌الله سیستانی و گلایه از سفرها و شیوع دوباره کرونا

ائمه جمعه برخی از شهرستان‌های کشور به موضوعاتی همچون «عفاف و حجاب»، «مبارزه با آمریکا»، «همدلی در برابر کرونا» و همچنین «تعامل مجلس با سایر قوا» تأکید کردند.

هرچند وضعیت شیوع کرونا نماز جمعه در برخی شهرها را به تعطیلی کشانید اما این تعطیلی همه‌گیر نبود شهرهایی که در وضعیت سفید و کم خطر قرار داشتند توانستند نماز جمعه این هفته را برگزار کنند.

جسارت به هرکدام از مراجع تقلید، توهین به تمام شیعیان است

آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور گفت: برخی از بی تدبیری‌ها و همچنین فعالیت افرادی که دستان ناپاک دارند باعث شده که مشکلات معیشتی و تورم در کشور شکل بگیرد.

او  افزود: از مسئولان و مردم می‌خواهیم دست‌های ناپاک را معرفی کنند و از دستگاه قضایی هم انتظار می‌رود دست این افراد را از عرصه مدیریتی کشور قطع کند.

امام جمعه قم یادآور شد: با جهش تولید و افزایش حجم صادرات مشکل اشتغال و بیکاری در کشور حل می‌شود.

سعیدی خاطرنشان کرد: بیکاری یکی از ۵ آسیب اصلی و عمده در کشور ما است و این معضل عامل اصلی فساد، اعتیاد و کاهش نرخ ازدواج می‌باشد.

وی اظهار داشت: تحقق جهش تولید برکات بسیار زیادی دارد که می‌تواند مشکلات اصلی کشور را سامان ببخشد.

وی همچنین با اشاره به هتک حرمت آیت‌الله سیستانی از مراجع تقلید جهان اسلام توسط یکی از رسانه‌های سعودی اظهار داشت: این بی‌احترامی بعد آن صورت گرفت که این مرجع بزرگ جهان اسلام با هدایت‌های خود طرح‌های آمریکایی و سعودی را در منطقه بی‌اثر کرد.

سعیدی ادامه داد: جسارت به هرکدام از مراجع تقلید، توهین و جسارت به تمام شیعیان در سراسر جهان است.

وی در ادامه گفت: شورای نگهبان چشم بینای نظام و سد محکمی در برابر انحراف‌ها و تلاش عده‌ای برای نفوذ به بدنه نظام اسلامی در ۴ دهه گذشته بوده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) بیان داشت: شورای نگهبان با حساسیت‌هایی که بخرج داده همیشه خاری در چشم مستکبران و منحرفان بوده است.

سعیدی در پایان بیان داشت: خاک‌ریز نخست برای مقابله با هجمه‌های دشمنان در مساله فرهنگ عفاف و حجاب، اهمیت دادن به بنیان خانواده است.

آمریکا هم مانند انگلیس سیلی خواهد خورد

---

حجت الاسلام حمید عبداللهیان در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در مسجد و حسینیه قلعه این شهر اظهار داشت: محتوای کاریکاتور منتشر شده این است که کار مرجعیت در عراق جلوگیری از اتحاد بین مردم این کشور و آقایی و سیادت آن هاست.

وی با بیان اینکه در زمان استعمار انگلیس در عراق، مرجعیت ایستادگی کرد، افزود: امروز انگلیس رفته و آمریکا آمده که این کشور هم در ایران و هم در عراق ازمرجعیت سیلی خورد و به همین دلیل آن را هدف قرار داده است.

خطیب موقت جمعه شاهرود به ۲۱ تیر سالروز حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد و تلاش برای کشف حجاب بانوان اشاره کرد و ابراز داشت: به گفته یکی از شاهدان این ماجرا برای حفظ حجاب و حرمت زن مسلما