اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پروازهای فرودگاه تبریز ۵۵ درصد افزایش یافت

پروازهای فرودگاه تبریز ۵۵ درصد افزایش یافت

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: آمار پروازهای فرودگاه شهید مدنی تبریز در خرداد امسال ۵۵ درصد نسبت به اردیبهشت همین سال افزایش یافت.

رامین آذری، روز پنجشنبه  افزود: تعداد کل پروازهای فرودگاه تبریز در خرداد سال جاری ۸۲۶ پرواز بود در حالی که این آمار در اردیبهشت همین سال ۵۳۴ پرواز بود.

وی اظهار داشت: تعداد مسافران جابجا شده فرودگاه تبریز در اردیبهست ۵۹ هزار و ۴۲۲ نفر بود که این آمار در خرداد به ۹۰ هزار و ۹۸۳ نفر رسید و این آمار حاکی از افزایش ۵۳ درصدی جابجایی مسافران است.

آذری، ادامه داد: با توجه به تعطیلی موقتی پروازهای خارجی به دلیل شیوع ویروس کرونا در فرودگاه های کشور، این میزان افزایش فقط مربوط به پروازهای داخلی فرودگاه تبریز است.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد./ ایرنا

کپی