اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
کوتاه از ورزش ایران

از ابتلای محمدرضا طالقانی به کرونا تا تهدید به اعتصاب بازیکنان نفت مسجد سلیمان

از ابتلای محمدرضا طالقانی به کرونا تا تهدید به اعتصاب بازیکنان نفت مسجد  سلیمان

حالم خوب است
محمدرضا طالقانی پیشکسوت کشتی ایران که به کرونا مبتلا شده است، گفت: خوشبختانه خطر کرونا رفع شد و در وضعیت خوبی بسر می‌برم. در حال حاضر  قرنطینه هستم. وی در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: مردم همیشه به من محبت دارند. در این چند وقت اخیر هم خیلی رعایت می‌کردم تا به کرونا مبتلا نشوم و خدای ناکرده برای خودم و دیگران مشکل ایجاد نکنم ،اما هر کجا می‌رفتم با وجودی که دستم را روی سینه‌ام می‌گذاشتم باز خیلی از دوستان من را در آغوش می‌گرفتند که همین موضوع باعث شد به کرونا مبتلا شوم.
---
 
 تهدید به اعتصاب
بازیکنان نفت مسجدسلیمان اعلام کرده‌اند در صورت حل نشدن مشکلات مالی، دیگر در تمرینات حاضر نخواهند شد؛ پس‌از بازی این تیم برابر ماشین‌سازی، بازیکنان نفت که از شرایط فعلی رضایت ندارند به باشگاه اعلام کرده‌اند که اگر مشکلات مالی حل نشود دیگر در تمرینات حضور پیدا نخواهند کرد و بر این اساس  حضور آنها در تمرین امروز، سه‌شنبه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بازیکنان نفت پس از بازی مقابل ماشین‌سازی برای ۲ بار خواستار حل مشکلات مالی شده‌اند.
---
 
سردار در زنیت  به میلان می‌رود؟
زنیت در حالی 2 روز پیش با درخشش سردار آزمون کراسنودار را شکست داد و پیش از اتمام فصل قهرمانی‌اش در لیگ روسیه را مسجل کرد که از ماه گذشته اخبار متعددی درباره جدایی این بازیکن از زنیت مطرح می‌شود. البته الکساندر مستووی، کاپیتان سابق تیم ملی روسیه و عضو باشگاه زنیت مخالف این اخبار است.  در این میان، دنیِل لونگو خبرنگار نشریه ایتالیایی کالچو مرکاتو در این زمینه خبر داد: «رانگنیک سرمربی آلمانی فصل آینده میلان، گزینه‌های زیادی را درنظر دارد و یکی از آنها سردار آزمون است.» بنا به گزارش‌های رسیده از روسیه، باشگاه زنیت برای فروش آزمون مبلغ 30 میلیون یورو می‌خواهد.
 
---
حکم شکایت کالدرون و دستیارانش هم صادر شد
پرسپولیس در باتلاق احکام مالی
پرسپولیس با اینکه سرخوش از حضور در صدر جدول با فاصله امتیازی مطمئن است و در آستانه چهارمین عنوان قهرمانی‌اش در لیگ برتر قرار دارد اما در بعد مدیریتی با مشکلات زیادی مواجه است. چرا که هر چند وقت یک بار احکامی درخصوص شکایت بازیکنان و مربیان خارجی این تیم از سوی فیفا بابت دریافت مطالبات‌شان صادر می‌شود که باعث شده تا پرسپولیس هر روز بیشتر در باتلاقی که در آن گیر افتاده، فرو برود. جدیدترین حکمی که صادر شده، درباره شکایت گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی سابق این باشگاه است. دوشنبه شب باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد طبق حکم فیفا این باشگاه موظف است مبلغ 579 هزار و 500 دلار به کالدرون، 95 هزار و 380 دلار به خوآکین و 70 هزار و 400 دلار به اینیگو والنسیا پرداخت کند. همچنین 9 هزار دلار هزینه دادرسی مجموع این پرونده‌ها باید از سوی پرسپولیس پرداخت شود. در واقع با حکم فیفا پرسپولیس در مجموع به پرداخت مبلغ 754 هزار و 280 دلار در این پرونده محکوم شده تا کوه بدهی‌های این باشگاه ارتفاع بیشتری بگیرد و هواداران این تیم دچار یأس شوند. باشگاه پرسپولیس 10 روز فرصت دارد تا اصل رأی (گراند رأی) صادر شده از فیفا را مطالبه کند و سپس هم احتمالاً این پرونده را به دادگاه عالی ورزش CAS بفرستد. محکومیت جدید در شرایطی اعلام شده که پرسپولیس در 6 پرونده دچار محکومیت شده است. برانکو ایوانکوویچ: (یک میلیون و 55 هزار یورو)، زلاتکو ایوانکوویچ: (205 هزار یورو)، ایگور پانادیچ: (170هزار و 604 یورو)، مارکو استیلینوویچ: (114 هزار یورو)، نیلسون کوریا: (83 هزار دلار) و ماریو بودیمیر: (475 هزار یورو) و با احتساب قیمت روز ارز در ایران، پرسپولیس باید حدود 62 تا 63 میلیارد تومان برای این بدهی‌ها پرداخت کند. این جدا از پولی است که پرسپولیس باید برای تسویه مبلغ دریافت رضایتنامه یحیی گل‌محمدی از شهرخودرو پرداخت کند که آن هم با احتساب تأخیر در دیرکرد حدود 4 میلیارد و 700 میلیون تومان برآورد می‌شود.

 

کپی