اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

دومین شهیده مدافع سلامت هرمزگان به دیدار حق شتافت

دومین شهیده مدافع سلامت هرمزگان به دیدار حق شتافت

دکتر سعادت سجادیان کارشناس رادیولوژی و مدافع سلامت بیمارستان شهید محمدی بندرعباس پس از چند روز مبارزه با کرونا شب گذشته به دیدار حق شتافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان روز سه شنبه با تسلیت شهادت دومین مدافع سلامت استان گفت: یکی دیگر از نیکان خانواده بزرگ سلامت هرمزگان به دیدار حق شتافت.

دکتر حسین فرشیدی افزود: شهادت سعادت سجادیان کاردان رادیولوژی و مدافع سلامت بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به دلیل ابتلا به بمیاری کووید-۱۹ موجب اندوه و تالم فراوان است.

وی بیان داشت: زبان و کلام در توصیف غم از دست دادن همکاری پرتلاش و دلسوز، قاصر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی درپایان این ضایعه دردناک را به خانواده، دوستان و بویژه همکاران و جامعه پزشکی استان تسلیت گفت و برای خانواده ارجمند این شهیده شکیبایی و برای روح بلندش بهشت برین و رحمت واسعه الهی آروز کرد..

نام «آرزو باهو»پرستار بخش کرونایی بیمارستان کودکان بندرعباس نیز به عنوان نخستین شهید مدافع سلامت استان هرمزگان ثبت شد.

این بانوی شهیده درطول مدت بیماری کووید- ۱۹ تلاش‌های زیادی برای بهبود بیماران کرد تا اینکه خودش نیز به این بیماری دچار شد و در هفتم خردادماه امسال جان خود را از دست داد.

با وجود مراقبت‌های زیادی که در حوزه سلامت برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ شده اما بواسطه تماس مستقیم کادر پزشکی بویژه پرستاران با بیماران، بیماری  کرونا دامن این قشر زحمتکش را می‌گیرد و شاهد شهادت این افراد دراین مدت هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۴۳ هزار و ۵۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۶ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۶۸ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۴۳ هزار و ۵۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۰۴ هزار و ۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۲۰۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تاکنون یک میلیون و ۸۲۰ هزار و سه آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های گلستان، البرز، کرمان، یزد، همدان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: آمار فوتی و بستری در استان خوزستان کاهش چشم‌گیری داشته است.

لاری اظهار کرد: همان‌طور که زنان سرزمین ما همواره محور تاب آوری خانواده بوده‌اند، از زنان می‌خواهیم با تقویت روحیه اعضای خانواده، آنها را ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنند تا نقش مهمی در شکست چرخه انتقال ویروس کرونا داشته باشند./ ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی