اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

مجوز استخدام ۳۰۰۰ پرستار صادر شد/دستور پرداخت هزار میلیارد تومان برای کارانه پرستاران

مجوز استخدام ۳۰۰۰ پرستار صادر شد/دستور پرداخت هزار میلیارد تومان برای کارانه پرستاران

رئیس سازمان برنامه موضوع اعتبار جذب و به‌کارگیری ۳۰۰۰ نفر نیروی پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی با اولویت کارکنان قراردادی و شرکتی شاغل در کادر درمان را ابلاغ کرد.

 محمدباقر نوبخت در نامه‌ای به سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موضوع اعتبار جذب و به‌کارگیری ۳۰۰۰ نفر نیروی پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی با اولویت کارکنان قراردادی و شرکتی شاغل در کادر درمان را ابلاغ کرد.

در نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آمده است: بدینوسیله به استحضار می‌رساند با استناد به توضیحات ذیل جدول شماره (۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و ماده (۱۸) ضوابط اجرایی آن و با توجه به امکان تأمین اعتبار مورد نیاز، جذب و بکارگیری ۳۰۰۰ نفر نیروی پرستاری پزشکی و پیراپزشکی (با اولویت پرستار) و با اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی شاغل در کادر درمان با رعایت قوانین و مقررات مربوط بلامانع می‌باشد.


دستور پرداخت هزار میلیارد تومان برای کارانه پرستاران ابلاغ شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، دستور تخصیص مجموعا هزار میلیارد تومان برای پرداخت کارانه پرستاران را ابلاغ کرد.

 محمدباقر نوبخت در بخشنامه‌ای به صابر رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها دستور تخصیص مجموعاً هزار میلیارد تومان برای پرداخت کارانه پرستاران را ابلاغ کرد.

در بخشنامه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آمده است: به منظور پرداخت کارانه پرستاران و در اجرای قانون بودجه سال ۹۹ و پیرو ابلاغیه شماره ۱۳۸۳۹ مورخ ۲۳.۱.۹۹، تخصیص اعتبار هزینه‌ای یارانه‌ها برای دستگاه اجرایی ذیربط به شرح جدول زیر (شرح در تصویر) تعیین می‌گردد، تا با رعایت قوانین و مقررات اقدام شود.

از آنجا که این مبلغ صرفاً بابت پرداخت کارانه پرستاران می‌باشد، لذا مقتضی است دستور فرمائید از محل ردیف ۳۰ جدول مصارف هدفمندی موضوع بند الف تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۳۹۹ کل کشور، در اسرع وقت پرداخت شود./مهر 

---
---

 

کپی