اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

وجود ۲۷۸ ملک پرخطر در شمال تهران

وجود ۲۷۸ ملک پرخطر در شمال تهران

شهردار منطقه یک تهران گفت:‌ ۲۷۸ ملک پرخطر در شمال تهران وجود دارد که تعداد ۱۰۷ مورد در زمره املاک پرخطر با اولویت هستند.

«سیدحمید موسوی» درباره حادثه آتش سوزی در کلینیک سینا مهر واقع در خیابان شریعتی توضیح داد و اظهار داشت:‌ کلینیک سینا مهر کاربری مسکونی داشته و شهرداری توافق تغییرکاربری انجام نداده است.

وی با بیان اینکه ‌مامورین شهرداری ضابط قضایی نیستند، اگر ضابط قضایی بودیم کلینیک را تعطیل می‌کردیم،‌ خاطر نشان کرد: جای تعجب است که چگونه هنگام راه‌اندازی یک واحد اغذیه‌ فروشی پروتکل‌ها به صورت دقیق توسط وزارت بهداشت زیر ذره‌بین است، ولی کلینیک نه.
موسوی تاکید کرد:‌ ساختمان های خطرناک مشابه سینا مهر زیاد است ولی به دلیل تعارض قانون، شهرداری نمی‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش ایرنا حادثه آتش‌سوزی و انفجار کلینیک سینای اطهر در خیابان شریعتی تهران شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیرماه، به کشته شدن ۱۹ نفر و مصدومیت ۱۴ نفر منجر شد.
مهار این آتش‌سوزی با استفاده از تجهیزات جدید آتش‌نشانی از جمله نردبان‌های بلند و در سایه تجربه و ایثار آتش‌نشانان، حدود ۲ ساعت به طول انجامید و با وجود دو مورد انفجار در دقایق اولیه، از سرایت آتش به سایر ساختمان‌های منطقه جلوگیری شد.

/ایرنا

کپی