اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
هکر نیجریه ای در دام قانون؛

دستگیری سلبریتی کلاهبردار با نقشه سرقت از یک باشگاه لیگ برتری

دستگیری سلبریتی کلاهبردار با نقشه سرقت از یک باشگاه لیگ برتری

ستاره اینستاگرامی که 2.4 میلیون دنبال کننده دارد، به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده است و یکی از جرایم او تلاش برای سرقت 100 میلیون پوندی از یکی از باشگاه های لیگ برتر انگلیس گزارش شده است.

رامون عباس که دنبال کنندگانش در اینستاگرام او را با اسم «Ray Hushpuppi» می شناسند، در پی انجام تحقیقات پهن دامنه FBI در دبی دستگیر شد.

به گزارش اسکای، این ستاره اینستاگرامی که 2.4 میلیون دنبال کننده دارد، به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده است و یکی از جرایم او تلاش برای سرقت 100 میلیون پوندی از یکی از باشگاه های لیگ برتر انگلیس گزارش شده است. در این پرونده نام باشگاه انگلیسی مورد نظر فاش نشده است.

در پی این واقعه، عباس به آمریکا منتقل شد و همچنین در دادگاه شیکاگو حضور یافت.

در ویدیویی که پلیس دبی از عملیات «شکار روباه 2» منتشر کرده است، نیروهای پلیس هنگامی که عباس خواب بود با شکستن در ورودی وارد اقامتگاهش شدند و او را دستگیر کردند. چندین نفر از افرادی که در این ماجرا با او مشارکت کرده بودند نیز در عملیات های جداگانه دستگیر شدند.

---

رامون عباس 37 ساله طی سال های اخیر در پست هایی که در فضای مجازی منتشر می کرد، سبک زندگی لوکس و جت شخصی اش را به رخ دیگران می کشید. کاراگاهان می گویند رمز موفقیت در دستگیری عباس، دنبال کردنش از طریق پست های اینستاگرامی او بود. در دادگاه گفته شد که ثروت این فرد از راه ارتکاب جرم عاید او شده است.

عباس متهم به این است که ایمیل شرکت ها را هک می کرد و با فریب دادن افراد، آن ها را به واریز پول به حسابش ترغیب می کرد. او همچنین به میلیون ها دلار پولشویی متهم شده است. اگر اتهام پولشویی عباس ثابت شود، او در زندان فدرال آمریکا حداکثر به تحمل 20 سال حبس محکوم خواهد شد./ طرفداری 

کپی