اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

کدام شهرهای خراسان جنوبی در وضعیت قرمز هستند؟

کدام شهرهای خراسان جنوبی در وضعیت قرمز هستند؟

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونای خراسان جنوبی از روند افزایشی بیماران بستری در استان خبر داد و از مردم خواست تا پروتکل‌های بهداستی را رعایت کنند.

‌محمد دهقانی فیروزآبادی، به شرایط کنونی استان، اظهار کرد: اکنون در استان با افزایش موارد بستری‌های تنفسی و افزایش موارد بستری‌های مثبت مبتلا به کرونا روبرو هستیم.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وی با بیان اینکه این آمار نشان‌دهنده افزایش آمار انتقال و ابتلای مردم استان است، افزود: در راستای مصوبه ستاد ملی کرونا که از 15 تیرماه استفاده از ماسک در محل‌های تجمعی و مکان‌هایی که افراد حضور دارند، الزامی شده و در راستای کاهش موارد ابتلا و موارد بستری، توصیه موکد بر استفاده از ماسک در خارج از منزل را داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه رعایت فاصله یک تا دو متر الزامی است، تصریح کرد: استفاده از ماسک، رعایت این فاصله و شستشوی مکرر دست‌ها ما را به سمت کاهش انتقال ویروس کرونا خواهد برد.

دهقانی فیروزآبادی  یادآور شد: براساس آخرین رتبه‌بندی شهرها، شهرستان‌های بیرجند و طبس در وضعیت بسیار پرخطر(قرمز)، سربیشه، قاین، فردوس و بشرویه در وضعیت پرخطر(نارنجی)، زیرکوه، نهبندان و خوسف در وضعیت متوسط خطر(زرد) و شهرهای درمیان و سرایان در وضعیت کم خطر(سفید) قرار دارند./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی