اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

زوج بدل انداز در تله پلیس پایتخت

زوج بدل انداز در تله پلیس پایتخت

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری زن و مردی بدل انداز طلا با 20 فقره بدل اندازی خبر داد و گفت: متهمان سوژه های خود را در اپلیکیشن های فروش طلای دست دوم شناسایی می کردند.

سرهنگ "جلیل موقوفه‌ای" اظهار داشت: نهم تیرماه زنی به کلانتری محل سکونتش مراجعه و اظهار کرد، 13 گرم طلایش که در اپلیکیشن های فروش طلای دست دوم ثبت کرده بود، توسط زوج بدل اندازی سرقت شده و خواستار دستگیری این زوج می شود.

جانشین پلیس پیشگیری تهران بیان داشت: شاکی در خصوص نحوه بدل اندازی توضیح داد، حدود 13 گرم طلایم را در یکی از استارت‌آپ‌های فروش کالای دست دوم آگهی کردم و زن و مردی که مدعی خرید طلاها بودند با من تماس گرفته و پس از کمی گفت و گو قرار ملاقات گذاشتیم.

این مقام انتظامی گفت: شاکی ادامه داد، در روز قرار این زن و مرد با ترازویی که به همراه داشتند به محل قرار مراجعه و پس از وزن کردن طلاها بر سر قیمت به توافق نرسیدیم و معامله برهم خورد. پس از مدتی متوجه شدم که دیگر نمی توانم طلایم را از طریق اپلیکیشن به فروش برسانم و به ناچار به مغازه طلافروشی مراجعه و متصدی مغازه اظهار کرد، طلاهایت بدلی هستند. در کمال ناباوری متوجه شدم آن زن و مرد طلاهای واقعی من را با طلاهای بدلی که شبیه طلایم بود، عوض کرده اند.

سرهنگ موقوفه ای با اشاره به اینکه در شاخه ای دیگر از تحقیقات پلیسی مشخص شد که این زن و مرد در صدد فروش همان طلاهای مال باخته در اپلیکیشن هستند، گفت: با هماهنگی های قضائی مخفیگاه متهمان در تحقیقات پلیسی شناسایی و هر دو متهم در حالی که قصد فروش طلاهای مال باخته را داشتند، دستگیر شدند.

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در بازرسی از کیف دستی متهمان 40 قطعه طلا بدلی کشف شد، تصریح کرد: متهمان به 20 فقره بدل اندازی با همکاری یکدیگر اعتراف و در خصوص شگرد شان، اظهار داشتند فروشندگان طلاها را در سایت های فروش شناسایی و از آنجا که این فروشندگان هنگام درج آگهی عکس طلاهایشان را به نمایش می گذارند، با توجه به عکس ثبت شده سفارش طلای بدلی می دادیم و سپس به بهانه وزن کردن ، طلای واقعی را از فروشنده تحویل و در یک لحظه با طلای بدلی جابجا می کردیم و به بهانه ای معامله را بر هم می زدیم و محل را ترک می کردیم.

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی طلاهای بدل اندازی را 2 میلیارد ریال برآورد کرده اند، به شهروندان توصیه کرد: از فروش کالاهای ارزشمند و گران قیمت به ویژه طلا از طریق سایت‌ها اینترنتی خودداری کنید زیرا هدف طراحی این سایت‌ها فروش وسایل مستعمل و بلا استفاده منزل بوده است نه اینکه کالاهای سرمایه‌ای و گران قیمت خود مثل طلا و ارز را از طریق این سایت ها خرید و فروش کنید.#پلیس 

 

کپی