اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

۱۵۴ جانباخته و ۲۵۶۶ مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/ ۱۴ استان در وضعیت هشدار و قرمز

۱۵۴ جانباخته و ۲۵۶۶ مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/ ۱۴ استان در وضعیت هشدار و قرمز

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام شمار قربانیان و مبتلایان ۲۴ ساعت گذشته کشور به ویروس کرونا از مجموع ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ مبتلا و ۱۱ هزار و ۲۶۰ قربانی کووید۱۹ تاکنون خبر داد.

دکتر سیما سادات لاری در بیان آخرین آمارهای کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۱۳ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۴۸۳ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر رسید.

لاری ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۱۹۶ هزار و ۴۴۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ۳۱۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۹۵۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی با بیان اینکه استانهای خوزستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: استانهای تهران، فارس، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان و البرز در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری همچنین با تاکید به استفاده از ماسک در میان جامعه،‌ اظهار کرد: آمار مبتلایان کووید۱۹ در دنیا از ۱۱ میلیون نفر فراتر رفت که بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، ۶۰ درصد از مبتلایان مربوط به یک ماه اخیر بوده است./ ایسنا
 

مجموع جان باختگان کرونا به ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر رسید/ شناسایی۲۶۵۲ بیمار جدید و ۱۴۸ فوتی
 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
کپی