اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

گل مهدوی کیا به آمریکا نامزد برترین گل آسیایی ها در جام جهانی+ فیلم

گل مهدوی کیا به آمریکا نامزد برترین گل آسیایی ها در جام جهانی+ فیلم

گل مهدی مهدوی‌کیا به تیم ملی فوتبال آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸، در جمع بهترین گل‌های تاریخ تیم‌های آسیایی در جام جهانی قرار دارد.

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در ادامه نظرسنجی خود برای انتخاب بهترین گل تاریخ تیم‌های آسیایی حاضر در ادوار مختلف جام‌های جهانی، امروز (جمعه) بخش دوم این نظرسنجی را منتشر کرد که گل مهدی مهدوی‌کیا به آمریکا در جام جهانی 1998، در میان گزینه‌ها دیده می‌شود.

AFC درباره این گل نوشت:

در دیداری که انتظار می‌رفت نفس‌گیر و جذاب باشد و زمانی که تیم ملی ایران با گل نیمه نخست حمید استیلی از آمریکا پیش بود، مهدوی‌کیا این پیروزی معروف را با نفوذی انفجاری قطعی کرد. ستاره آینده بوندسلیگا که در دقیقه 83 خود را در فضایی خالی می‌دید، با سرعت به سمت دروازه حرکت کرد و در حالی که وارد محوطه جریمه شده بود، توپ را با مهارت تمام به گوشه پایین دروازه زد تا سه امتیاز بسیار باارزش را برای ایران تضمین کند.

گل‌های فیصل الدخیل از کویت به چکسلواکی (جام جهانی 1982)، هوانگ‌بو کوان از کره شمالی به اسپانیا (جام جهانی 1990)، فهد الغشیان از عربستان به سوئد (جام جهانی 1994)،  آن جونگ‌هوان از کره جنوبی به توگو (جام جهانی 2006)، برت هولمن از استرالیا به صربستان (جام جهانی 2010)، یاسوهیتو اندو از ژاپن به دانمارک (جام جهانی 2010)، پارک جی‌سونگ از کره جنوبی به یونان (جام جهانی 2010)، کیسوکه هوندا از ژاپن به ساحل عاج (جام جهانی (2014) و سون سیوهنگ‌مین از کره جنوبی به مکزیک (جام جهانی 2018)، سایر گزینه‌های این نظرسنجی به شمار می‌روند.

برای شرکت در این نظرسنجی، اینجا را کلیک کنید.

AFC هفته گذشته، 10 گل برتر دیگر آسیایی‌ها در جام جهانی را به رأی کاربران گذاشت که گل ایرج دانایی‌فرد، ملی‌پوش پیشین و فقید کشورمان به اسکاتلند در جام جهانی 1978، در میان گزینه‌ها قرار داشت. با پایان مهلت شرکت در نظرسنجی، گل احمد راضی بازیکن تیم ملی عراق در جام جهانی 1986 به بلژیک با 63 درصد آرا، عنوان نخست را کسب کرد و گل دانایی‌فرد هم با 19 درصد آرا به رتبه دوم رسید./ تسنیم

---

 

 

 

گل مهدوی کیا به آمریکا نامزد برترین گل آسیایی ها در جام جهانی

کپی