اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رییس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر مشهد خبر داد؛

احتمال کاهش ساعت کاری حمل‌ونقل عمومی مشهد

احتمال کاهش ساعت کاری حمل‌ونقل عمومی مشهد

رییس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: با توجه به آلودگی بالای مترو، نظر شخصی‌ام تعطیلی مجدد قطار شهری است، اما احتمالا ساعت کاری ناوگان حمل‌ونقل عمومی مشهد محدود شود.

مجتبی بهاروند در خصوص نحوه جلوگیری از جابه‌جایی مسافران بدون ماسک در ناوگان حمل‌ونقل عمومی مشهد اظهار کرد: در این خصوص هنوز تصمیمی گرفته نشده است.  ماسک زدن از ابتدا الزامی نبود، در حال حاضر همکاران‌مان در ناوگان حمل‌ونقل عمومی سعی دارند که شهروندان را به استفاده از ماسک تشویق کرده و یا از جابه‌جایی مسافرینی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، جلوگیری کنند. اگر شهروندان همکاری نکنند، نظارت برای این موضوع کار سختی خواهد بود.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: جلوگیری از مسافران بدون ماسک، احتمالا تصمیمی است که ستاد کرونا اعلام کرده است. هنوز نامه آن را ندیده‌ام. روز شنبه در کمیسیون با توجه به شرایط جدید به یک جمع‌بندی خواهیم رسید.

بهاروند خاطرنشان کرد: نظرشخصی‌ام این است که ساعات کاری ناوگان حمل‌ونقل عمومی را همچون گذشته محدود کنیم. با توجه به این که آلودگی مترو بالاست، بهتر است آن را مجددا چند هفته تعطیل کنیم.با توجه به اعلام ستاد کرونا، در روز شنبه هفته پیش‌رو این موضوع را در کمیسیون بررسی خواهیم کرد که ناوگان حمل‌ونقل عمومی را تعطیل کرده و یا محدود کنیم.

وی در خصوص پیش‌بینی‌اش برای محدودیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی با توجه به شرایط قرمز مشهد عنوان کرد: به احتمال زیاد حداقل کاری که می‌توان انجام داد ساعت کاری اتوبوس و مترو را محدود کنیم تا فقط افراد شاغل از آن بتوانند استفاده کنند.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد تاکید کرد: از شهروندان درخواست دارم که کرونا را جدی بگیرند. اگر افراد در اتوبوس و یا مترو فاصله اجتماعی خود را رعایت و ماسک استفاده کنند، احتمال ابتلای خود به ویروس کرونا را کاهش می‌دهند./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی