اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

افزودن قابلیت های جدید به واتس اپ

افزودن قابلیت های جدید به واتس اپ

روز گذشته واتساپ امکانات جدیدی را معرفی کرد که طی هفته های آینده در اختیار کاربران این پیام رسان قرار می گیرند. حتما شنیده بودید که واتساپ قصد دارد پشتیبانی از کدهای QR را در سرویس خود فراهم کند تا کاربران از آن برای اضافه کردن مخاطبان جدید به دفترچه تلفن خود استفاده نمایند یا قبلا استیکرهای کارتونی که در نسخه های بتای واتس اپ وجود داشتند را دیده بودید. حالا این قابلیت ها رسما به واتساپ اضافه شده اند و می توانید به زودی از آنها استفاده نمایید.

امکان اضافه کردن مخاطب جدید به فهرست تماس ها از طریق کد QR یکی از جالب ترین قابلیت های موجود در این لیست است؛ چراکه به لطف این ویژگی میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن صرفا با اسکن این کد شماره فرد مورد نظر را به گوشی خود اضافه کنید و دیگر نیازی به وارد کردن این شماره به صورت دستی نخواهد بود.

قابلیت تماس ویدیویی گروهی واتس اپ نیز دستخوش تغییراتی شده و این امکان برایتان فراهم شده که به سرعت تعداد حاضران در یک تماس ویدیویی را به عدد ۸ برسانید. علاوه بر این قرار است که یک آیکون ویدیویی جدید به چت های گروهی هشت نفره اضافه شود که به لطف آن می توانید بلافاصله یک تماس ویدیویی گروهی را برقرار نمایید.

در عین حال استیکرهای کارتونی اضافه شده به واتس اپ بسیار شبیه به استیکرهای فعلی آن هستند و صرفا چند انیمیشن جدید به آنها اضافه شده. واتس اپ همچنین مد تاریک را هم به نسخه دسکتاپی و کلاینت های تحت وب خود اضافه کرده تا امکانات این سرویس چیزی از اپلیکیشن های موبایلی اش کم نداشته باشد. در نهایت اینکه اگر از واتس اپ روی گوشی های مبتنی بر سیستم عامل KaiOS استفاده می کنید (مثلا نوکیا ۲۷۲۰ فلیپ) میتوانید از این پس از قابلیت نمایش وضعیت به سبک استوری نیز بهره بگیرید.

واتس اپ اعلام کرده که مد تاریک آن برای نسخه تحت وب و قابلیت نمایش وضعیت برای KaiOS از همین حالا در اختیار کاربران قرار دارند و قابلیت افزایش حاضران در تماس های ویدیویی نیز در آپدیت همین هفته ارائه می شود. کدهای QR، استیکرهای کارتونی و دکمه تماس گروهی هم طی هفته های آتی به واتس اپ اضافه می شوند/دیجیاتو


بیشتر بخوانیم: نسخه دسکتاپ واتس اپ به روزرسانی شد

کپی