اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

آغاز به کار آکادمی بین‌المللی فدراسیون اتومبیلرانی

آغاز به کار آکادمی بین‌المللی فدراسیون اتومبیلرانی

نخستین آکادمی بین‌المللی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران امروز (پنجشنبه) با حضور معاونین وزیر ورزش و جوانان آغاز به کار کرد.

«مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و «جمشید تقی‌زاده» معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان و «مازیار ناظمی» سرپرست فدراسیون و جمعی از مسوولان و ورزشکاران در مراسم افتتاح آکادمی حضور داشتند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مراسم افتتاح آکادمی بین‌المللی موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: آکادمی کمک می‌کند تا با سرعت به سطح جهانی موتورسواری و اتومبیلرانی نزدیک شویم. فدراسیون می‌تواند به اقتصاد ورزش کمک کند.

عل‌نژاد افزود: با توجه به قدمت و تاریخ موتورسواری و اتومبیلرانی هنوز با سطح جهانی فاصله داریم و هم در بخش همگانی و هم بخش قهرمانی کارهای زیادی باید انجام شود. این رشته ظرفیت و علاقه‌مندان زیادی در کشور دارد و باید با آموزش که مهمترین رکن هر ورزشی است بتوانیم ورزشکاران خوبی تربیت کنیم.

وی ادامه داد: احداث این آکادمی بسیار کمک می‌کند تا ما به استانداردهای جهانی نزدیک شویم و همچنین بتوانیم با آموزش‌های تخصصی علاقه‌مندان این رشته را تربیت کنیم و به جایگاه خوبی در سطح جهانی برسیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: موتورسواری و اتومبیل‌رانی می‌تواند حامیان مالی خوبی را جذب کند تا هم خود فدراسیون درآمدزا باشد و هم بتواند در اقتصاد ورزش کشور کمک‌رسان باشند./ایرنا

کپی