اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

تعطیلی بازارهای سرپوشیده چهار شهرستان استان بوشهر

تعطیلی بازارهای سرپوشیده چهار شهرستان استان بوشهر

دبیرستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: با توجه به روند افزایشی میزان شیوع ویروس کووید ۱۹ در این استان و ضرورت اعمال برخی محدودیت‌ها، بازارهای سرپوشیده چهار شهرستان این استان از امروز به مدت یک هفته تعطیل است.

دکتر سعید کشمیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: براین اساس بازارهای سرپوشیده شهرهای قرمز  این استان شامل بوشهر، کنگان، دشتستان و گناوه تعطیل است.

وی بیان کرد: افزون بر این همه مقررات و دستورالعمل‌های فرمانداران در زمینه اعمال برخی محدودیت‌ها از جمله جلوگیری از برگزاری مراسم عروسی در تالارها و باغ‌ها، ختم و تعطیلی پارک‌ها و ساحل نیز در همه شهرها همچنان ادامه دارد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۲۸۲ مورد در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری که از  این شمار ۱۱۱ مورد مثبت قطعی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: همچنین ۴۱ مورد در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از این تعداد ۲۵ مورد از آنها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

وی شمار جانباختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر را ۸۹ نفر اعلام کرد.

کشمیری ادامه داد: مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضمن کمک به مدافعان سلامت و کنترل چرخه انتقال از مرگ و میر عزیزان خود پیشگیری کنند.

وی تاکید کرد: مردم بیماری کرونا را باور داشته باشند و بدانند که تنها راه مقابله با این ویروس تغییر رفتار و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  ادامه داد: در روزهای اخیر روزانه ۵۰ تا ۶۰ نفر در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری می‌شوند که این آمار بسیار بالا است هرچند در زمان حاضر ورودی و خروجی بیمارستان‌ها در استان به یک اندازه‌است اما اگر ورودی بیش از خروجی شود با مشکل کمبود تخت روبرو خواهیم شد.

کشمیری اضافه کرد: در این شرایط با خستگی مداوم کادر درمان از کار شبانه روزی در پنج ماه گذشته روبرو هستیم و مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی میزان ابتلا به بیماری را کاهش دهند و در شرایط کنونی تنها از این راه می‌توان به مدافعان جبهه سلامت کمک کرد.

دبیرستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: مردم باید بدانند راه حل بیماری کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیست بلکه در پیشگیری و مبتلا نشدن است./ایرنا


 

کپی