اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

محاکمه علنی متهمان پتروشیمی شیراز / اتهامات: فروش کودهای شیمیایی تعاونی در بازار آزاد / ایجاد شبکه دلالی

محاکمه علنی متهمان پتروشیمی شیراز / اتهامات: فروش کودهای شیمیایی تعاونی در بازار آزاد /  ایجاد شبکه دلالی

نشست علنی دادگاه رسیدگی به ‌پرونده فساد اقتصادی در پتروشیمی شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی روز چهارشنبه آغاز شد ، دراین نشست به اتهامات ۱۴ نفر از متهمان اصلی این پرونده رسیدگی می‌شود.

این متهمان با ایجاد شبکه دلالی در برخی از نقاط کشور از توزیع کودهای شیمیایی به صورت تعاونی جلوگیری و اقدام به فروش به صورت آزاد می‌کردند تا شهریور ماه پنج انبار در ارتباط با این پرونده شناسایی و پلمب شده بود.

حجت الاسلام  سیدکاظم موسوی رییس کل دادگستری استان فارس روز چهارشنبه با یادآوری اینکه برخورد با فساد   برنامه محوری قوه قضائیه  است  خاطرنشان کرد: رسیدگی به ۱۳ پرونده کلان فساد در استان فارس از جمله اقدامات در این بخش بوده است که همه آن ها منتهی به صدور رأی شده ،پرونده رسیدگی به فساد اقتصادی در پتروشیمی نیز با تشکیل جلسات دادگاه تعیین تکیلف خواهد شد.

شناسایی و کشف شبکه فساد اقتصادی در پتروشیمی مرودشت شهریور ماه سال گذشته به‌ درخواست و هماهنگی کامل با این شرکت و دستور مقام قضایی، توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام پذیرفت که طی آن  ۱۴ نفر از کارکنان و دلالان کودشیمیایی دستگیر شدند.

باند کشف‌شده با اخلال و فساد در توزیع انواع کودهای شیمیایی به‌صورت گسترده فعالیت داشته و شامل افراد متعددی از بخش‌های مختلف فعال در حوزه توزیع کودهای کشاورزی منطقه و ۶ نفر از کارکنان رده‌پایین پتروشیمی شیراز بودند  که اقدام به سرقت از این شرکت کرده‌اند.

کودهای مکشوفه تنها متعلق به شرکت پتروشیمی شیراز نبوده و کودهای تولیدی مربوط به سایر شرکت‌های تولیدکننده کودهای شیمیایی نیز بوده است‌.

این نشست دادگاه همچنان در دادگاه انقلاب شیراز ادامه دارد ./ایرنا 

کپی