اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار لرستان:

مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی رشد داشته است

مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی رشد داشته است

استاندار لرستان گفت: وضعیت بیماری کرونا در چند روز اخیر از نظر تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها رشد داشته است.

سید موسی خادمی در جلسه بررسی وضعیت بیماری کرونا در لرستان که دهم تیرماه در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت بیماری کرونا در چند روز اخیر از نظر تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها در استان با رشد روبرو شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت کنونی استان، اقدامات محدودکننده از اول هفته آتی اعمال خواهد شد که در این رابطه به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به روند قرار گرفتن استان در شیب بالای ابتلا به بیماری خاطرنشان کرد: مراکز درمانی استان کاملاً در حالت آماده‌باش هستند و تعداد تخت‌های بستری برای ارائه خدمات به بیماران افزایش بیشتری داشته است.

خادمی خواستار عدم حضور مردم در مراکز ازدحام جمعیت و مراسمات به‌عنوان کانون‌های شیوع بیماری شد و افزود: رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک کماکان به‌عنوان بهترین راه‌حل پیشگیری از بیماری به مردم توصیه می‌شود و انتظار می‌رود که مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه هتل‌ها و مسافرخانه‌های شهرهای در وضعیت قرمز تا اطلاع بعدی تعطیل شوند، اضافه کرد: مراکز تجمع توسط دانشگاه علوم پزشکی شناسایی پس از اعلام به دبیرخانه ستاد، متولی تجمعات احراز شود.

استاندار لرستان بیان کرد: تجهیزات و داروهای مورد نیاز مراکز درمانی برای بیماران کرونایی طی نامه‌ای به مرکز اعلام و تأمین شود.

خادمی با اشاره به اینکه فرمانداری‌ها هیئت‌هایی برای مراجعه به منازل متوفیان به‌منظور جلوگیری از برگزاری مراسم اعزام کنند، ادامه داد: رستوران‌ها فعالیت‌های خود را صرفاً به‌صورت غذای بیرون بر محدود کنند.

وی عنوان کرد: صداوسیمای استان نسبت به اطلاع‌رسانی و تهیه کلیپ هشداردهنده با حضور ائمه جمعه، ورزشکاران و هنرمندان اقدام کند.

استاندار لرستان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی نسبت به اطلاع‌رسانی وضعیت شهرها تا ساعت ۸ صبح چهارشنبه هر هفته جهت برگزاری نمازهای جمعه اقدام کند.

خادمی تصریح کرد: اداره‌کل ارشاد اسلامی نسبت به اعلام ممنوعیت برگزاری تجمعات از نظر شرعی و اجتماعی و برخورد قضایی با بانیان تجمعات اقدام کند.

وی با بیان اینکه در محضرهای ثبت عقد از خانواده زوجین به‌منظور جلوگیری از ازدحام تعهد گرفته شود، افزود: سازمان صمت نسبت به تهیه ماسک با قیمت مصوب برای دانشگاه علوم پزشکی و توزیع در داروخانه‌ها برای استفاده مردم اقدام کند./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی