اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبرداد

بازگشایی دوباره بخش‌های کرونایی در اردبیل

بازگشایی دوباره بخش‌های کرونایی در اردبیل

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی استان اردبیل گفت: در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی احتمال ورود استان به وضعیت قرمز در هفته آتی وجود دارد.

دکتر شهرام حبیب‌زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی استان اردبیل امروز 11 تیرماه با اشاره به بازگشایی دوباره بخش های کرونایی در استان هشدار داد؛ در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی احتمال ورود استان به وضعیت قرمز در هفته آتی وجود دارد.

وی گفت: افزایش موارد ابتلا به بیماری کرونا موجب شد تا در استان اردبیل ۲ مرکز بستری که پیش‌تر به خاطر کاهش تعداد بیماران بستری تعطیل شده بودند، دوباره بازگشایی شده و بیماران جدیدی پذیرش کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: با ورود استان به مرحله قرمز کرونا، شرایط بحرانی اردیبهشت ماه دوباره تکرار خواهد شد و در پی آن، با استفاده از اختیارات قانونی، محدودیت‌های قبل دوباره به اجرا در خواهد آمد.
به گفته حبیب زاده شهروندان باید در مکان‌های پرازدحام فاصله گذاری اجتماعی و فاصله ۱.۵ متری از یکدیگر را رعایت کنند.
وی اضافه کرد: مراکز عمومی  مانند تالارها باید ظرفیت ۵۰ درصدی و استخرها نیز ظرفیت ۲۵ درصدی را رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: شواهد نشان می‌دهد که بیماری کرونا تا ۲ سال آینده ادامه خواهد یافت و در چنین وضعیتی، رعایت موازین بهداشتی، مردم باید به شرایط زندگی در شرایط کرونایی عادت کرده و الگوهای جدید زندگی در شرایط شیوع این بیماری را بپذیرند و به الزامات بهداشتی آن تن دهند.
وی همچنین اظهار کرد: اگر آمار بستری و موارد شناسایی مبتلایان افزایش یابد، برای ایمن‌سازی افراد دیگر، فعالیت بسیاری از اصناف و کسبه به حالت تعلیق درخواهد آمد و از ظرفیت سایر مراکز بیمارستانی خصوصی و دولتی استان در بستری و مدیریت درمان مبتلایان به کرونا استفاده خواهد شد./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی