اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

جریمه افراد بدون ماسک!

جریمه افراد بدون ماسک!

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:وقتی استفاده از ماسک اجباری می‌شود یعنی اگر کسی این کار را انجام ندهد، مشمول جریمه خواهد شد که میزان جریمه در دست دولت است.

همایون سامه‌ یح نجف‌آبادی با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک از سوی همه مردم گفت: مردم می‌دانند که در صورت استفاده از ماسک احتمال ابتلایشان به کرونا کم می‌شود، ولی اهمال‌هایی هم صورت می‌گیرد، در این شرایط اقدام وزیر بهداشت و رییس جمهور در اجباری شدن استفاده از ماسک بسیار خوب بوده و تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: وقتی استفاده از ماسک اجباری می‌شود یعنی اگر کسی این کار را انجام ندهد، مشمول جریمه خواهد شد که میزان جریمه در دست دولت است. این همچون استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان خودرو یا کلاه ایمنی برای موتورسواران است که در صورت استفاده نکردن جریمه پرداخت می‌کنند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما به دولت گفته‌ایم باید جریمه تعیین کنند برای کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند که وزیر بهداشت هم از این موضوع استقبال کرد. قطعا با اجباری شدن استفاده از ماسک می‌توان شاهد کاهش موارد ابتلا به کرونا بود.

/ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی