اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

۹۹۸۶ نفر از کادر درمان بیمارستان‌های دولتی کرونا گرفتند و 64 نفر فوت کردند

۹۹۸۶ نفر از کادر درمان بیمارستان‌های دولتی کرونا گرفتند و 64 نفر فوت کردند

معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش موارد ابتلا و فوتی کووید19 در کشور، گفت: اینکه برخی محدودیت‌ها بازگردد اجتناب‌ناپذیر است و همان‌طور که ستاد ملی مقابله با کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون شش استان به علاوه استان تهران درخواست‌هایی در این زمینه داشتند و حتی برخی موارد با این اختیار در استان‌هایی که درخواست داشتند با محدودیت مجدد مواجه شده‌اند.

  به‌گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی با اشاره به اینکه مجبور هستیم بازگشایی‌ها را انجام دهیم، گفت: اما وقتی بازگشایی‌ها انجام می‌شود باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم؛ اخیراً یکی از عواملی که منجر به مرگ و میر شده با توجه به فاصله یک ماهه از تعطیلات عید فطر و برگزاری جشن‌ها در برخی استان‌ها مانند خورستان، هرمزگان، بوشهر، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان که پیک‌های بیماری هم در آنها است، سبب شده است که به آمار ۱۶۲ مرگ در روز (آمار روزانه فوتی‌های کرونا در روز گذشته) برسیم. وی افزود: فرض کنید اگر این عدد ۱۶۲ مرگ را ضرب در تعداد روزهای یک سال کنیم، با چه عددی از مرگ و میر مواجه خواهیم شد؟ حتی اگر آمار مرگ و میر روزانه به عدد ۱۰۰ هم برسد باز سالانه حدود ۳۶ هزار مرگ را به‌دنبال خواهد داشت.
وی در ادامه اظهار کرد: در خوشبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها، ۱۲ الی ۱۴ ماه دیگر ممکن است واکسن کووید۱۹ در دسترس باشد. در صورتی که اتفاق غیرمترقبه‌ای نیفتد که بعید به نظر می‌رسد؛ با این ویروس و این میزان فوتی روبه‌رو خواهیم بود.
معاون کل وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه هیچ عامل ویروسی تاکنون در این مدت کوتاه کشته نداده است، تصریح کرد: اخیراً موارد بستری مبتلایان بدحال و جوان افزایش یافته و همه اینها یک زنگ خطر و هشداری است و مردم نباید این معضل را شوخی بدانند. معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه با یک ضایعه عمیق مواجه هستیم، تصریح کرد: تا الان فقط در بیمارستان‌های دولتی ۱۵ هزار و ۸۴ نفر با علائم بیماری کووید۱۹ پیدا کردیم و تا دیروز صبح ۹۹۸۶ نفر از کادر درمان تنها در بیمارستان‌های دولتی با تست مثبت کرونا مواجه شدند، این در حالی است که ۶۴ نفر دکتر و پرستار و پیراپزشک تنها در بیمارستان‌های دولتی جان خود را از دست داده‌اند. متأسفانه براساس مشاهداتم تنها در بیمارستان بوکان ۴۰ نفر در قرنطینه بودند.

کپی