اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ورود آب های آلوده به کانال های سطحی برخی از نقاط البرز

ورود آب های آلوده به کانال های سطحی برخی از نقاط البرز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت:استان البرز در حوزه پوشش دهی شبکه فاضلاب ۱۴ درصد نسبت به میانگین کشوری عقب است.

ذوالفقار مهدی زاده، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز با اشاره به این که استان البرز در حوزه پوشش دهی شبکه فاضلاب ۱۴ درصد نسبت به میانگین کشوری عقب است، گفت: نمی‌توانیم کل شهر کرج را تحت پوشش خدمات دفع فاضلاب قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز افزود: بخشی از فاضلاب خاکستری ناشی از فرآیندهای شستشو در استان وارد کانال جمع آوری آب‌های سطحی می‌شود.

مهدی زاده با اشاره به این که ۲۲ درصد استان البرز تحت پوشش شبکه فاضلاب است، گفت: میانگین کشوری در این خصوص ۴۶ درصد است.

او ضمن ابراز تأسف از اینکه بخشی از فاضلاب خاکستری که ناشی از فرآیندهای شستشو، خشکشویی و استحمام است که در برخی از نقاط شهری استان وارد نهر و کانال جمع آوری آب‌های سطحی می‌شود، افزود: این امر مهم فقط در استان البرز رخ نمی‌دهد بلکه ۵۵ درصد کشور این شرایط را تجربه می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت: گاهی پساب‌های صنعتی و کارگاهی محیط پیرامون محدوده‌های مسکونی نیز به کانال‌های سطحی اضافه می‌شود که در این خصوص نهادهای نظارتی مسئول باید تذکرات لازم را بدهند تا واحدهای مذکور سپتیک برای هدایت پساب به داخل کانال‌های سطحی را اجرایی کنند.

مهدی زاده با تاکید بر اینکه خدمات فاضلاب گران قیمت بوده و این در روند اجرای آن در نقاط مختلف شهری تأثیرگذار است، گفت: به عنوان نمونه در استان البرز هزینه کرد انجام خدمات فاضلاب برای شهری مانند محمد شهر حدود ۴۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

او با اشاره به این که در خصوص استفاده از پساب‌ها برای تزریق به اراضی کشاورزی باید محدودیت‌هایی ایجاد شود، گفت: استفاده از این پساب‌ها برای آبیاری محصولات کشاورزی که استفاده از ریشه و برگ آن به عنوان مواد غذایی و خوراکی کاربرد دارد، باید قطع شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی