اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

افزایش فوتی‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ سیر صعودی کرونا

افزایش فوتی‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ سیر صعودی کرونا

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش فوتی‌های ناشی از کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون موارد نمونه های مثبت کرونایی استان بین ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش یافت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: بیشترین مبتلایان به کرونا در این استان طی روز شنبه بوده که ۴۶ درصد از مبتلایان مربوط به شهرستان چرام بوده است.
وی عنوان کرد: تجهیزات ۲۰ تخت ICU به استان اختصاص داده شد و مواردی را برای بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت که با کمبود تخت ICU مواجه بود ارسال شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به وضعیت تجمعات و مراسمات عزا و عروسی تاکید کرد: در ستاد مقابله با کرونای استان مقرر شد که صاحبان عزا و عروسی برای برگزاری مراسم خود باید پس از ارائه درخواست به بخشداری ها و فرمانداری‌ها، مجوز بگیرند که طبق این مجوز موظف می شوند که مراسم خود را با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی برگزار کنند.
یزدان‌پناه اظهارکرد: در صورتی که دستوالعمل‌ها رعایت نشود با صاحب عزا و عروسی طبق قانون برخورد می شود.
وی با اشاره به ارسال پیامک برای مراسم عزا در استان عنوان کرد: مقرر شد که از این به بعد زمان و مکان مراسم عزا برای مردم و بصورت عمومی پیامک نشود.
موثرترین روش در پیشگیری از کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته برخی از ادارات استان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند که با ارسال اسامی دستگاه‌ها و ادارات مذکور با آن‌ها برخورد خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: متاسفانه سیر صعودی کروناویروس در استان ادامه داشته و روزانه تعداد مبتلایان در حال افزایش است.

یزدان‌پناه تصریح کرد: حتی‌الامکان از حضور در مراکز خرید عمومی و شلوغ خودداری کنید. در صورت الزام به حضور در اماکن پرازدحام و شلوغ نظیر فروشگاه‌ها، مراکز خرید یا نانوایی، از تماس با اشیا و یا سطوح خودداری و قبل از شستشوی دست‌ها، از تماس دست با چشم، دهان و بینی پرهیز کنید.

وی بیان کرد: در هنگام حضور در نقاط شلوغ و فروشگاه ها، فاصله مناسب با سایر افراد را رعایت کنید و پس از بازگشت به منزل، دست‌های خود را با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه شستشو دهید و درصورت استفاده از ماسک با رعایت نکات بهداشتی آن را درآورده و در سطل زباله درب‌دار بیندازید./ ایسنا

کپی