اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

کلاهبرداران اینترنتی ۳میلیارد ریالی در مازندران دستگیر شدند

کلاهبرداران اینترنتی ۳میلیارد ریالی در مازندران دستگیر شدند

۲کلاهبردار اینترنتی که با آگهی استخدام و کاریابی در شبکه‌های اجتماعی از شهروندان بیش از ۳میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی مازندران گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتای این فرماندهی مبنی بر کلاهبرداری از وی به صورت اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سردار مرتضی میرزایی افزود: کاراگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی با تحقیقات از مالباخته در بررسی‌های اطلاعاتی و فنی دریافتند، افرادی ناشناس در شبکه‌های اجتماعی با تبلیغات و آگهی کاریابی و استخدام در شرکت‌های مختلف و هدایت افراد به درگاه جعلی بانک برای پرداخت هزینه ثبت نام اولیه اقدام به دریافت اطلاعات حساب بانکی آنان می‌کنند.

او گفت: ماموران پلیس فتا با دریافت این اطلاعات و شناسایی متهمان به کلاهبرداری رد این افراد را در یکی از استان‌های مرکزی کشور شناسایی کردند.
بیشتر بخوانید: دستگیری ۴۳۴کلاهبردار اینترنتی در مازندران
سردار میرزایی افزود: با هماهنگی قضائی ماموران پلیس فتا با شناسایی مخفیگاه متهمان این افراد را در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در یکی از شهرستان‌های مرکزی کشور دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاه یکی از متهمان ۲۷عدد سیم کارت، ۷دستگاه تلفن همراه، ۴قطعه سکه بهار آزادی و مبلغ ۴۴میلیون ریال وجه نقد کشف شد.

فرمانده انتظامی مازندران، گفت: متهمان در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی وکلاهبرداری ۳میلیارد و ۴۲۰میلیون ریالی اقرار کردند.
او افزود: متهمان با ایجاد درگاه جعلی بانکی در شبکه‌های اجتماعی و هدایت افراد به این درگاه جعلی بانکی اطلاعات حساب بانکی شهروندان را سرقت و اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان می‌کردند./صداو سیما 

کپی