اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

شر ملخ ها از سر 5 استان کم شد

شر ملخ ها از سر 5 استان کم شد

ایران زمین - حجم مبارزه با ملخ‌های مهاجم طی چند روز گذشته در 5 استان از 8 استان درگیر با هجوم ملخ‌ها به صفر رسیده اما سازمان حفظ نباتات می‌گوید آمادگی استان‌های جنوبی برای مبارزه با هجوم احتمالی ملخ‌ها ادامه دارد.

«سید رضا میر» سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور به «ایران» گفت: تاکنون در 8 استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، کرمان، خوزستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی در سطحی معادل 400 هزار هکتار با ملخ‌ها مبارزه شده است.
به گفته وی، در 48 ساعت گذشته سطح مبارزه در سیستان و بلوچستان به 115 هکتار، خراسان جنوبی 144 هکتار و جنوب کرمان به 23 هکتار کاهش یافته و در 5 استان دیگر به علت اینکه ریزش ملخ نداشته‌ایم عملاً مبارزه‌ای صورت نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه هنوز هم احتمال حمله مجدد ملخ‌ها به استان‌های جنوبی کشور وجود دارد، تصریح کرد : سازمان حفظ نباتات همچنان در آماده باش خواهد ماند و به پایش ملخ در استان‌های پاک شده از ملخ ادامه می‌دهد. به گفته میر، بیشترین سطح مبارزه با ملخ مهاجم در استان‌های کشور مربوط به سیستان و بلوچستان با 182 هزار هکتار و کمترین مربوط به خراسان رضوی با 5 هکتار بوده است.

کپی