اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

نتانیاهو برای مذاکره با فلسطینی‌ها اعلام آمادگی کرد

نتانیاهو برای مذاکره با فلسطینی‌ها اعلام آمادگی کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی تلویزیونی خطاب به "انجمن مسیحیان متحد اسرائیل" مدعی شد که الحاق بخش‌های بزرگی از مناطق فلسطینی در کرانه باختری روند صلح را به پیش می‌برد!

 به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خطاب به جمعیت مسیحیان متحد اسرائیلی مدعی شد: طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا (مشهور به معامله قرن) به توهم (گزینه) راه‌حل دو کشوری پایان داده و به جای آن به دستیابی به راه‌حلی واقعی برای "دو کشور" که در آن اسرائیل به تنهایی مسؤولیت کامل امنیت آن را بر عهده دارد، دعوت می‌کند.

نتانیاهو پیشتر اعلام کرده بود که کابینه‌اش قصد دارد غور اردن و تمامی شهرک‌های اسرائیلی واقع در کرانه باختری را که مساحت آنها به ۴۰ درصد کل کرانه باختری می‌رسد، اول ماه آتی میلادی به اراضی اشغالی ملحق کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این سخنرانی فلسطینی‌ها را به مذاکره بر اساس طرح معامله قرن دعوت کرد.

او گفت: از فلسطینی‌ها می‌خواهم فرصت دیگری را از دست ندهند، آنها باید برای مذاکره درباره سازشی تاریخی که بتواند "صلح" را برای هر دو طرف فلسطینی و اسرائیلی محقق سازد، آماده باشند.

فلسطینی‌ها با طرح آمریکایی معامله قرن که در آن حقوق تاریخی آنها پایمال شده‌ است، مخالفت می‌کنند.

در طرح ترامپ، قدس شرقی پایتخت اراضی اشغالی در نظر گرفته شده، بازگشت پناهجویان فلسطینی رد شده و به اسرائیل حق الحاق ۳۰ درصد از مساحت کرانه باختری با حفظ حق "حاکمیت" بر گذرگاه‌های بین‌المللی و امنیت منطقه اعطا شده است.

رهبران فلسطین ماه گذشته میلادی اعلام کردند که به دلیل طرح الحاق تمامی توافقنامه‌ها با اسرائیل را لغو می‌کنند.

بسیاری از کشورهای جهان نسبت به خطر طرح الحاق اسرائیل برای روند صلح و منطقه هشدار داده‌اند./ایسنا

کپی