اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

بازدید مسئولان کمیته ملی المپیک از ۳ فدراسیون/ از گلایه های میراسماعیلی تا اهدای کمان به رئیس+ تصویر

بازدید مسئولان کمیته ملی المپیک از ۳ فدراسیون/ از گلایه های میراسماعیلی تا اهدای کمان به رئیس+ تصویر

رئیس و دبیر کمیته ملی المپیک امروز با بازدید از ۳ فدراسیون در جریان برنامه های آنها قرار گرفتند.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به همراه کیکاووس سعیدی، نصرالله سجادی، علی دادگر عضو هیات اجرایی و بهداد سلیمی صبح امروز از ۳ فدراسیون جودو، تیراندازی با کمان و جانبازان و معلولین بازدید کرد.

* وی بعد از شنیدن صحبت های آرش میراسماعیلی در خصوص تعلیق جودو و فعالیت های صورت گرفته پرداخت. در ادامه صالحی امیری دقایقی نشست خصوصی با رئیس فدراسیون جودو برگزار کرد.

وضعیت جودو

* صالحی امیری درباره وضعیت جودو گفت: دادگاه CAS هیچ سندی جز ادعای چند نفر را در اختیار ندارد که این افراد و شاهدان اولین شرط که عدالت است را در اختیار ندارند. شهریور ماه نتیجه دادگاه مشخص می شود.

* رئیس کمیته ملی المپیک اعلام کرد نیمه دوم امسال بقیه حقوق المپین ها پرداخت خواهد شد.

* صالحی امیری در ادامه در فدراسیون تیراندازی با کمان حاضر شد. در این نشست غلامرضا شعبانی بهار از افتتاح خوابگاه برای کمانداران در هفته دولت خبر داد.

* صالحی امیری گفت: تیروکمان می تواند جزو رشته های پرمدال ما باشد. کسب سهمیه نشان داد این رشته پتانسیل دارد. زیرساخت ها باید به روز شود. چندین سایت افتتاح شده و امیدواریم شهرهای دیگر هم این سایت ها را داشته باشند. بخش تجهیزات بسیار مهم است، ما باید کمک کنیم فدراسیون ها تجهیزات نو را تهیه کنند و در مسابقات حضور فعال داشته باشند.

* کمیته ملی المپیک ۱۰۰ میلیون تومان برای تهیه تجهیزات به فدراسیون تیراندازی با کمان کمک خواهد کرد.

* فدراسیون تیراندازی با کمان یک قبضه کمان به صالحی امیری اهدا کرد. این کمان در موزه ملی ورزش نگهداری خواهد شد.

* صالحی امیری در پایان از فدراسیون جانبازان و معلولین بازدید کرد. در ابتدای این بازدید کلیپی از افتخارات جانبازان و معلولین پخش شد.

* شروین اسبقیان در خصوص رشته های جدا شده از فدراسیون، افتخارات معلولان در رقابت های بین المللی، وضعیت سهمیه های پارالمپیک توکیو و ... گزارشی را ارائه کرد.

* سیدرضا صالحی امیری اظهار داشت: در فدراسیون جانبازان افرادی هستند که با اراده و انگیزه نقض عضو را تبدیل به فرصت کرده اند. آنها با غرور و غیرت اثبات کردند نقص عضو یک امر عارضی است که می تواند تبدیل به فرصت شود. ما نسبت به آنها دین داریم.

* وی ادامه داد: باید در توسعه زیر ساخت ها فعالیت بیشتری داشته باشیم تا ورزشکاران در شهرهای خود به راحتی تمرین کنند. به این ورزشکاران نباید به صورت ترحم نگاه کرد بلکه نگاه مان باید از روی غرور و غیرت باشد. آنها معمار تبدیل تهدید به فرصت شده اند./ فارس

کپی