اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
"لطفا ماسک بزنید"/آخرین وضعیت شیوع "کرونا" در مازندران

وضعیت مازندران قرمز می‌شود؟

وضعیت مازندران قرمز می‌شود؟

ویروس مرموز کرونا، همچنان به یکه‌تازی خود در کشور ادامه می‌دهد و در استان‌های هرمزگان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و خوزستان بنابر اعلام ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های یک هفته‌ای اعمال می‌شود، با این حال با وجود افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مازندران، همچنان این استان در مرحله هشدار و قرمز قرار ندارد.

مسئولان همچنان، بر ماندن افراد در خانه و پرهیز از حضور غیرضروری در جامعه تاکید دارند و متخصصان عفونی معتقدند استفاده از ماسک در صورت نیاز حضور در مجامع، بسیار مهم و ضروری است.

سید فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بر این نکته تاکید دارد که پیشگیری از ویروس کرونا به مراتب راحت‌تر و کم هزینه‌تر از درمان آن است.

بر اساس خبر منتشر شده در صفحه مجازی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، وی معتقد است که، کادر درمانی بیش از چهار ماه به صورت شبانه روز در حال مبارزه با ویروس کرونا و خدمت رسانی به بیماران هستند و بابلی‌ها شرایط خستگی کادر درمانی را درک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بر این نکته تاکید می‌کند که، درک کادر درمانی چیزی جز رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در مراکز عمومی و اجتماعات نیست.

جلالی خطاب به شهروندان می‌گوید که، شهروندان باید استفاده از ماسک را در دستور کار خود قرار داده و شستشوی دست ها را به هیچ عنوان فراموش نکنند که این امر در پیشگیری از ویروس کرونا بسیار اثرگذار است.

وی ادامه داد که، امروز همه به این باور دست یافته اند که پیشگیری از ویروس کرونا به مراتب راحت تر و کم هزینه تر از درمان این ویروس می باشد و خانواده هایی که دارای سالمند و بیماران پرخطر این امر را جدی بگیرند.

وی تاکید کرد که، استفاده از ماسک ۸۵ درصد، رعایت فاصله فیزیکی یک متری ۸۲ درصد و استفاده از پوشش محافظ چشمی نیز ۷۸ درصد انتقال ویروس را کاهش می دهد./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید 

کپی