اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی:

فردا از محل مرگ میگوها در رود ارس نمونه برداری می‌شود

فردا از محل مرگ میگوها در رود ارس نمونه برداری می‌شود

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان گفت: نمونه برداری از محل مرگ میگو یا ماهی‌ در رود ارس، فردا صبح اول وقت توسط اکیپ و همکاران اعزامی اداره کل دامپزشکی استان انجام خواهد شد.

مهدی حامی در خصوص تصویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مرگ هزاران میگو در رود ارس، اظهار کرد: شب گذشته به محض مشاهده‌ی تصویر مربوط به مرگ میگو یا ماهی در یکی از کانال‌های‌ شبکه‌ی اجتماعی، رئیس اداره‌ی دامپزشکی شهرستان خداآفرین و رئیس اداره‌ی آبزی این شهرستان را جهت شناسایی و بازدید از محل مامور کردیم.

وی افزود: در صورت وجود تلفات، ماهی یا میگوهای تلف شده صبح اول وقت در سطح آب و حاشیه‌ی رود قابل شناسایی هستند، بر همین اساس اکیپی از سوی اداره کل دامپزشکی استان جهت بررسی موضوع به محل اعزام شده‌اند تا ساعت ۴ صبح فردا از محل نمونه برداری و بازدید کنند.

حامی گفت: در تصویر منتشر شده، میگو و ماهی تلف شده مشاهده می‌شود ولی در حال حاضر تا زمان جمع آوری اطلاعات از محل و بازدید و نمونه برداری نمی‌توان به طور دقیق در این مورد اظهار نظر کرد و تمامی این اظهار نظرها نیز بر اساس تصویر منتشر شده در فضای مجازی است و به طور دقیق مشخص نیست که تصویر در چه زمانی و در چه محلی به ثبت رسیده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر موضوع مرگ میگو یا ماهی‌ در رود ارس در دست بررسی است و نتایج آن فردا بعد از نمونه برداری و بازدید از محل اعلام خواهد شد./ ایسنا

کپی