اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
در شورای شهر تهران تصویب شد

نصب تابلوهای راهنمای کتابفروشی‌ها در معابر

نصب تابلوهای راهنمای کتابفروشی‌ها در معابر

اعضای شورای شهر تهران صبح امروز طرحی را بررسی کردند که به موجب آن شهرداری موظف است تابلوهای معرفی کتابفروشی ها را در سطح شهر نصب کند.

صبح امروز طرح نصب تابلوهای کتابفروشی درمناطق 22 گانه را بررسی کردند و محمدجواد حق شناس به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی شورا در دفاع از این طرح گفت: متاسفانه در سال های اخیر شاهد کاهش توجه به کتاب و کاهش تیراژ آن بوده‌ایم به گونه‌ای که تیراژ حدود 10 هزار کتاب به زیر 1000 جلد کاهش یافته است که این اتفاق تلخ و ناگواری است.

وی با بیان اینکه بسیاری از کتابفروشی‌ها به دلیل مشکلات متعدد مجبور به بستن مغازه‌های خود شدند، تصریح کرد: لازم است که ما در مدیریت شهری به آنها کمک کنیم و به همین دلیل پیشنهاد می شود با نصب تابلوهای راهنما به شهروندان یادآوری شود که در این مکان کتابفروشی وجود دارد و شاید این مسئله سبب شود که شهروندان به حضور در کتابفروشی ها ترغیب شده و چراغ این مشاغل روشن شود.

حق شناس با بیان اینکه کلیات این طرح در دو کمیسیون فرهنگی و سلامت به تصویب رسیده است و امروز در معرض محک صحن علنی قرار می گیرد، گفت: از اعضای شورا خواهش می کنم که نگاه مهندسی به حوزه علوم انسانی نداشته باشند و تمام قد از حوزه فرهنگ و کتاب، دفاع و حمایت کنند.

نهایتا اعضای شورای شهر تهران با 14 رأی موافق با کلیات این طرح موافقت کردند.

در ادامه احمد مسجدجامعی پیشنهاد داد که نصب تابلو تنها برای کتابفروشی های تکی در سطح محلات باشد و تابلو برای راسته های کتابفروشی نصب نشود که این پیشنهاد به تصویب اعضای شورا رسید.

همچنین سالاری پیشنهاد داد که در راستای تبلیغات فرهنگی اطلاعات کتابفروشی ها و کتب به صورت qr کد در فرهنگسراها، ایستگاه های مترو، اتوبوس و ... در معرض دید عموم قرار گیرد.

/ایسنا 

کپی