اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

تست ۱۵ دقیقه ای کرونا در خانه های سالمندان

تست ۱۵ دقیقه ای کرونا در خانه های سالمندان

محققان دانشگاه آکسفورد مشغول توسعه تست های تشخیص کرونا هستند که نتایج آن در ۱۵ دقیقه مشخص می شود. این تست ها در خانه های سالمندان آزمایش می شود.

 محققان دانشگاه آکسفورد اعلام کرده اند به زودی تست های تشخیص کرونا که نتیجه آن در ۱۵ دقیقه مشخص می شود در خانه های سالمندان و بیمارستان ها آزمایش می شود.

«گیل هیوارد» استادیار بخش علوم خدمات درمانی اولیه دانشگاه آکسفورد در این باره می گوید: محققان مشغول توسعه تست های تشخیصی هستند که با دریافت نمونه بزاق ابتلای فرد به ویروس کرونا را تشخیص می دهد.

به گفته هیوارد که رهبری پلتفرم ملی تحقیقات و ارزیابی تشخیصی (CONDOR) انگلیس را برعهده دارد؛ این پلتفرم صحت تست های تشخیصی مختلف را در شرایط بالینی مختلف بررسی می کند.

طبق اطلاعات موجود ویروس کرونا در محیط هایی مانند خانه سالمندان و اتاق های جراحی عمومی فعال است. در همین راستا این محیط ها برای آزمایش  تست های تشخیصی در نظرگرفته شده اند.

هرچند تست های تشخیصی سریع، دقت تست های جامع را ندارند، اما محققان مشغول بررسی تست هایی هستند که نتایج بین ۱۵ دقیقه تا حداکثر چند ساعت ارائه می کنند.

در حال حاضر  نتیجه تست اصلی که برای تشخیص کووید۱۹ به کار می رود،  پس از ۷۲ ساعت مشخص می شود و نمونه دریافتی از فرد باید به آزمایشگاه ارسال شود./مهر

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی