اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

بوزین و مره‌خیل برای چهارمین روز در آتش می‌سوزد

بوزین و مره‌خیل برای چهارمین روز در آتش می‌سوزد

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه آتش‌سوزی منطقه بوزین و مره‌خیل عصر روز گذشته (هفتم تیر) مهار شد، گفت: از صبح امروز دوباره آتش شعله‌ور شده است.

آزاد شیخ ویسی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: اگرچه با تلاش نیرو‌های یگان حفاظت و حضور مردم بومی عصر روز گذشته (شنبه) آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مره‌خیل به طور کامل مهار شده بود، اما از صبح امروز آتش دوباره شعله‌ور شده است.

او ادامه داد: دوباره نیرو‌ها برای مهار آتش پای کار هستند و اگر نیاز باشد از ظرفیت یگان حفاظت محیط زیست سایر شهرستان‌های استان نیز استفاده می‌کنیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه آتش‌سوزی منطقه بوزین و مره‌خیل از روز پنجشنبه (پنجم تیر) آغاز شد، افزود: امروز چهارمین روزی است که بوزین و مره‌خیل در آتش می‌سوزد.

شیخ ویسی مشکل اصلی این منطقه را شیب تند آن که نزدیک به ۶۰ درجه است اعلام کرد و یادآور شد: این شیب تند کار را برای نیرو‌ها سخت کرده و هیچکس بیشتر از شش، هفت ساعت نمی‌تواند در این منطقه کار کند.

او از پوشش گیاهی متراکم این منطقه نیز یاد کرد که شدت آتش را تشدید می‌کند و گفت: بوزین و مره‌خیل هم پوشش جنگلی و هم پوشش مرتعی متراکم و بلند دارد.

به گفته فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه، اگرچه این منطقه پوشش جانوری غنی هم دارد، اما تا کنون موردی از تلفات گونه‌های پستانداران به دلیل آتش در این منطقه مشاهده نشده است.

جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه نیز  با بیان اینکه همه امکانات برای مهار آتش‌سوزی بوزین و مره‌خیل بسیج شده، گفت: از استان‌های همجوار هم نیرو و هم چندین دستگاه دمنده به منطقه آورده شده تا آتش مهار شود.

او ادامه داد: نیرو‌های محیط زیست، منابع طبیعی، مردم بومی همه پای کار هستند تا آتش اطفا شود که البته روز گذشته نیز به طور کامل مهار شده بود./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی