اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

مشاهده علائم کرونا بین برخی زنان معتاد جمع‌آوری شده

مشاهده علائم کرونا بین برخی زنان معتاد جمع‌آوری شده

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور از مشاهده علائم کرونا بین برخی زنان معتاد جمع‌آوری شده خبرداد.

فرید براتی سده، مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور از انتقال ۵۷ زن معتاد متجاهر به مراکز درمان اعتیاد خبر داد و گفت: از بین این زنان دو نفر دارای علائم ابتلا به کرونا بودند.

براتی سده با بیان اینکه از هفته گذشته مرحله اول طرح جمع آوری زنان معتاد متجاهر از سوی پلیس تا به امروز انجام شده است، افزود: همزمان با اجرای این طرح تاکنون ٧٢ نفر دستگیر و معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه از بین این تعداد ٩ نفر تست اعتیاد مثبت نداشته و مصرف کننده نبودند، اظهار کرد: قاعدتا این افراد رها شدند. همچنین تعدادی هم شرایط نگهداری در مراکز درمان اعتیاد برای معتادان متجاهر را نداشتند به این ترتیب ۵٧ نفر از این تعداد به مرکز معرفی شدند.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: از این تعداد تا به الان تست کرونا انجام  نشده است، اما همکاران ما گزارش داده‌اند که دو نفر از این افراد بعد از تحویل علائم کرونا داشتند که آنها را به درمانی معرفی کردیم.

براتی سده ادامه داد: با این حال هنوز باقی ۵۵ نفر نیز تست کرونا نداده‌اند چرا که قرار بود همکاران دانشگاه علوم پزشکی برای تست این افراد از چهارشنبه گذشته مراجعه کنند اما تا دیروز این کار هنوز انجام نشده بود.

/ایسنا 

کپی