اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

۴ نظامی عراقی در حمله داعش کشته و زخمی شدند

۴ نظامی عراقی در حمله داعش کشته و زخمی شدند

چهار نظامی عراقی در حمله شنبه شب عناصر گروه تروریستی «داعش» به منطقه‌ای در استان «دیاله» در شرق این کشور کشته و زخمی شدند.

یک مقام امنیتی امروز (یکشنبه) در این باره اعلام کرد که در حمله عناصر گروه تروریستی داعش به منطقه‌ «ابوخنازیر» در دیاله یک پلیس کشته و سه نظامی دیگر زخمی شدند.

دیاله در شرق عراق از کانون‌های اصلی و مهم تحرکات هسته‌های داعش در این کشور به شمار می‌رود و در دو هفته گذشته بیشترین اقدامات تروریستی علیه نیروهای امنیتی و غیر نظامیان در این استان انجام شده است.

وبگاه «السومریه نیوز» به نقل از این منبع که به نام وی اشاره نکرده، نوشت: عناصر داعش در حمله به یک پاسگاه در منطقه ابوخنازیر در حومه شهر «ابی صیدا» در دیاله یک پلیس را کشته و سه نظامی دیگر را مجروح کردند.

منطقه ابی صیدا، در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی «بعقوبه» مرکز استان دیاله به دلیل وجود پناهگاه‌ها و دژهای تروریستی و پوشش گیاهی و درختچه‌ای متراکم از مخفیگاه‌های مهم داعش در عراق است .

گروه تروریستی داعش از آغاز رمضان گذشته تاکنون فعالیت بی‌سابقه‌ای در مقایسه با ۲ سال اخیر در مناطق شمال، غرب و شرق پایتخت عراق در استان‌های صلاح‌الدین، دیاله و الانبار داشته است.

در این مدت حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در منطقه بین استان های کرکوک، صلاح الدین و دیاله معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.
در مهمترین این تحرکات، داعش در هفته‌های گذشته به منطقه «مکشیفه» و «بلد» در استان «صلاح‌الدین» شبیخون زد که منجر به جان باختن  ۱۱تن از  نیروی الحشدالشعبی و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر شده بود.

در حمله دیگر این گروه تروریستی به یک پاسگاه پلیس در استان دیاله نیز پیشتر پنج نفر کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

شماری از رهبران سیاسی عراق در واکنش به تحرکات اخیر داعش، ضمن بیان این که این اقدامات با تحریک آمریکایی‌ها برای ادامه حضور نیروهایشان در عراق صورت می‌گیرد، خواهان بازنگری در طرح‌های امنیتی برای مقابله با این گروه تروریستی، تقویت فعالیت‌های اطلاعاتی، کنترل مرزها و انهدام هسته‌های خفته داعش شده‌اند.

در ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس‌گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را اعلام کرد.
با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته‌هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در دو ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.
نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده بیش از ۷۰  عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند./ایرنا

کپی