اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

بثینه شعبان: همزمانی قانون "سزار" با طرح الحاق تصادفی نیست

بثینه شعبان: همزمانی قانون "سزار" با طرح الحاق تصادفی نیست

هیئت امنای بنیاد بین‌المللی قدس- سوریه در نشست سالانه خود با صدور بیانیه‌ای بر حمایت از ریاست جمهوری در مبارزه با تروریسم و نیز حمایتش از ملت فلسطین در مقابله با اشغال‌گران تأکید کرد.

به نقل از خبرگزاری سانا، هیئت امنای بنیاد بین المللی قدس- سوریه در پایان این نشست سالانه با صدور بیانیه‌ای بر حمایت از سوریه و رهبری آن بشار اسد در مبارزه با تروریسم، مخالفت با قانون سزار و معامله قرن آمریکا تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است، هیئت امنا از ملت فلسطین در مبارزه با اشغال‌گران، مخالفت با تمامی سیاست‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و نیز از محور مقاومت ملی لبنان حمایت می‌کند.

بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای ریاست‌ جمهوری و رئیس هیئت امنای بنیاد بین المللی قدس- سوریه نیز در پایان نشست سالانه این هیئت در دمشق گفت، هدف اصلی جنگ تروریستی علیه سوریه شکست اراده مقاومت نزد مردم این کشور و همپیمانان در دو محور مقاومت و مبارزه با تروریسم است.

وی گفت، همزمانی تروریسم اقتصادی علیه ملت سوریه در قالب قانون سزار با طرح الحاق یا سرقت اراضی فلسطینی به هیچ وجه تصادفی نیست.

بثینه ادامه داد، سوریه که سال‌هاست با تروریسم مبارزه می‌کند، امروز مبارزه با تروریسم اقتصادی و حمایت از قدس اشغالی و فلسطین را در مقابل تمامی طرح‌های خصمانه ادامه می‌دهد؛ طرح‌هایی که منشأ واحد و هدف واحدی دارند که همان تحویل منطقه به رژیم صهیونیستی غاصب است.

وی به اعتراضات اخیر مردم آمریکا علیه نژادپرستی هم پرداخت و گفت، به زودی تمام جهان در برابر نژادپرستی خواهد ایستاد و امروز شاهدیم رژیم صهیونیستی با اشغال خاک فلسطین نمونه بارز این نژادپرستی است.

بثینه افزود: همانطور که تروریسم را از سوریه راندیم، اشغال‌گران را از هم از فلسطین و دیگر اراضی خواهیم راند و فرقی نمی‌کند که این اشغال‌گر اسرائیلی یا ترکیه‌ای یا آمریکایی باشد. ما خواستار پس‌گیری سرزمین خود و استقلال در تصمیم‌گیری‌ها هستیم.

در نشست سالانه هیئت امنای بنیاد بین‌المللی قدس –سوریه علاوه بر مشاور سیاسی و رسانه‌ای ریاست‌ جمهوری، دبیر کل این هیئت، سفیر فلسطین در سوریه، رئیس اداره امور سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف)، معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی‌ فلسطین، دبیرکل جنبش "فتح الانتفاضه" و اعضای هیئت امنا حضور داشتند./ایسنا

کپی