اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

کشف حدود 1/5 تن موادمخدر در سراوان

کشف حدود 1/5 تن موادمخدر در سراوان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام یک باند حرفه‌ای قاچاق و کشف یک تن و ۴۰۸ کیلوگرم موادمخدر در شهرستان سراوان خبر داد.

 سردار محمد قنبری روز شنبه در این‌باره اظهارداشت: ماموران انتظامی سراوان با همکاری پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی یک باند بزرگ قاچاق موادمخدر که به صورت مسلحانه با استفاده از خودروهای تیزرو قصد جابه جایی محموله سنگین مواد افیونی را از مناطق مرزی به عمق کشور داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر سراوان با رصد مداوم تحرکات اعضای این باند مسلح روز گذشته قاچاقچیان را که در یکی از مسیرهای روستایی این شهرستان با یک دستگاه وانت تویوتا و یک دستگاه پژو ۴۰۵ در حال جا به جایی موادمخدر بودند، تحت نظر قرار دادند که سوداگران مرگ به محض ورود به منطقه کمین پلیس با آنها درگیر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این عملیات با آتش پر حجم تیم‌های عملیات ویژه پلیس، یک تن از قاچاقچیان مسلح به هلاکت رسید و سه نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: ماموران پلیس در بازرسی از ۲ خودروی متعلق به اعضای این باند یک تن و ۴۰۸ کیلو و ۲۴۵گرم مواد مخدر شامل یک تن و ۳۳۶ کیلو و ۹۰۵ گرم تریاک، ۵۰ کیلو و ۹۲۰ گرم حشیش، ۱۰۰ گرم هروئین، ۳۰۰ گرم شیشه، ۲۰ کیلو و ۲۰گرم سایر موادمخدر به همراه سه قبضه سلاح کلاش حاوی ۲۲۴ فشنگ جنگی و یک قبضه کلت کمری حاوی هشت فشنگ جنگی کشف شد.

سردار قنبری با اشاره به معرفی متهمان به مقام قضائی عنوان کرد: برخورد با قاچاق موادمخدر در اولویت کارهای پلیس است و نیروی انتظامی با حضور مقتدرانه در تمامی گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد مخدر با قدرت در برابر قاچاقچیان خواهد ایستاد.

سراوان از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۴۳ کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز این استان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است. / ایرنا 

کپی