اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

محکومیت متهمان قاچاق دینار عراقی در بناب

محکومیت متهمان قاچاق دینار عراقی در بناب

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از صدور حکم جریمه ۶.۴ میلیارد ریالی برای پرونده قاچاق ۳۰ میلیون دینار عراقی به همراه اقلامی دیگر در بناب خبر داد.

سید احد یوزباشی  گفت: پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی شهرستان بناب در پی اطلاع واصله از منابع خبری مبنی بر حمل اسلحه غیر مجاز توسط یک دستگاه اتوبوس بین شهری، اقدام به شناسایی و متوقف کردن آن کردند که پس از بازرسی تعداد ۴ قبضه اسلحه غیرمجاز، ۳۰ میلیون دینار عراقی، ۲۰ بسته سم کشاورزی، ۴ گونی لباس تاناکورا، ۲۰۰ عدد قرص و ۱۶۰ قلم لوازم آرایشی کشف و ضبط شد. 

وی افزود: پس از تحقیقات لازم پرونده توسط دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بناب در صلاحیت اداره تعزیرات حکومتی آن شهرستان قرار گرفت و  پس از وصول و تشکیل پرونده در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: متهمان در دفاعیات خود از قاچاق بودن کالاهای مکشوفه ابراز بی اطلاعی کردند ولی باتوجه به صورتجلسه و گزارش تنظیمی پلیس آگاهی شهرستان بناب در حین کشف کالا و عدم ارائه مدارک محکمه پسند اتهام وارده محرز و مسلم شناخته شد.

یوزباشی ادامه داد: در خصوص قاچاق ارز ۳۰ میلیون دینار عراقی، سم کشاورزی، البسه، و قرص و لوازم آرایشی، متهمان با قبول مالکیت آنها و اظهارات و دفاعیات غیر موثر مطروحه و اوضاع موجود مرتکب تخلف قاچاق شده اند و طبق قانون تعزیرات حکومتی علاوه بر ضبط ارز و کالاهای دیگر مکشوفه به غیر از موضوع ۴ قبضه اسلحه که رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه  انقلاب می باشد، به پرداخت جزای نقدی در مجموع به مبلغ ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند./ ایرنا 


 

کپی