اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

تامین برق تابستان با کمک نیروگاه‌های وزارت نفت

تامین برق تابستان با کمک نیروگاه‌های وزارت نفت

سخنگوی صنعت برق از تعامل دوسویه و تنگاتنگ وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه‌ها و استفاده از واحدهای نیروگاهی وزارت نفت در پیک تابستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری توانیر «مصطفی رجبی» با بیان این که سوخت اصلی نیروگاه‌های کشور گاز است، خاطرنشان کرد: وزارتخانه‌های نفت و نیرو تعاملی تنگاتنگ در همه حوزه‌های مشترک از جمله تامین سوخت نیروگاه‌ها دارند.

رجبی ادامه داد:  با هدف بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های ایجاد شده برای تامین برق و نیروگاه‌های احداث شده توسط همه دستگاه‌ها، در حال هماهنگی برای استفاده از واحدهای نیروگاه‌های وزارت نفت در ایام پیک تابستان هستیم.

وی یادآور شد: وزارتخانه‌های نفت و نیرو در فصل زمستان نیز همکاری‌های خوبی برای تامین سوخت کشور انجام داده بودند و با بهره‌گیری از تجارت گذشته، هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از واحدهای نیروگاهی احداث شده توسط وزارت نفت هستیم.

سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده در حوزه انرژی کشور برای تامین برق در فصل تابستان، باعث خواهد شد تا از ایجاد هزینه‌های بیشتر جلوگیری شود.
رجبی اضافه کرد: برخی از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی کشور به منظور تامین نیاز داخلی برق خود اقدام به احداث نیروگاه کرده بودند که پس از هماهنگی و  تعامل برای و بررسی فنی نحوه اتصال نیروگاه‌های وزارت نفت به شبکه، از ظرفیت‌های مذکور برای تامین برق کشور در پیک تابستان کمک گرفته شود.
سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: همه ظرفیت‌های لازم را برای تامین برق پایدار مردم به کار خواهیم  گرفت  که البته بهره‌گیری از این  پتانسیل‌ها در سایه تعامل و همکاری بین دستگاهی امکان‌پذیر شده است./ ایرنا 

 

 

کپی