اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

جمع‌آوری تعداد قابل‌توجهی تخم‌مرغ‌ فاسد از بازار خلخال

جمع‌آوری تعداد قابل‌توجهی تخم‌مرغ‌ فاسد از بازار خلخال

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال از توقف عرضه تخم‌مرغ‌های فاسد با تاریخ مصرف جدید در این شهرستان و اقدام برای برخورد با شرکت توزیع‌کننده آن در اردبیل خبر داد.

سیدناصر میرمرسلی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: اخیرا یک شرکت توزیع تخم‌مرغ در اردبیل اقدام به توزیع تخم‌مرغ فاسد با تاریخ مصرف مدت‌دار جدید در فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌های خلخال کرده بود که با دریافت گزارشی اداره صنعت ،معدن و تجارت وارد عمل شده و پس از شناسایی فروشگاه‌های توزیع و مرکز پخش آن اقدام به توقف توزیع این کالا کرد.

وی گفت: خریداران این تخم‌مرغ با مارک پخش "تخم‌مرغ حسینی" و "شرکت بانگ سحر" هنگام مصرف آن متوجه فاسد بودن تخم‌مرغ‌ها شده و برای پس دادن آن به فروشگاه‌های عرضه‌کننده اقدام کرده‌اند.

او از مردم خواست از خرید تخم‌مرغ با این مارک که مهر تاریخ تولید ۲۹ خرداد ۹۹ و انقضا ۲۹ تیر ۹۹ را دارند، بلحاظ فاسد بودن و درج تاریخ مصرف جدید روی کالا خودداری کرده و در صورت مشاهده فروش مراتب را به تلفن ۱۲۴ دریافت شکایات مردمی اداره صمت خلخال دهند.

وی گفت: افرادی که پیش از این اقدام به خرید تخم‌مرغ با این مارک از بازار خلخال کرده‌اند، می‌توانند نسبت به اعاده آن به فروشگاه فروشنده و صاحبان فروشگاه‌های عرضه‌کننده آن نیز نسبت به اعاده تخم‌مرغ‌ها اقدام و وجه پرداختی خود را دریافت کنند.

میرمرسلی گفت: با هماهنگی صورت گرفته با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل همه تخم‌مرغ‌های فاسد پخش شده از سوی این شرکت در استان جمع‌آوری و افراد متخلف و دست‌اندرکار این کار طی تشکیل پرونده تعزیراتی و قضایی جریمه شده و مورد پیگرد قضایی خواهند گرفت./ ایرنا

کپی