اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

کمک مالی ۱.۸ میلیارد دلاری جامعه بین‌الملل به سودان

کمک مالی ۱.۸ میلیارد دلاری جامعه بین‌الملل به سودان

جامعه بین‌الملل متعهد به پرداخت مبلغ 1.8 میلیارد دلار کمک مالی به سودان برای حمایت از آن در مقابله با بحران اقتصادی این کشور شد.

 روزنامه القدس العربی نوشت، آمریکا، آلمان، فرانسه، امارات و اتحادیه اروپا متعهد به ارائه این کمک مالی به سودان شدند.

پس از کمتر از سقوط حکومت ۳۰ ساله عمر البشیر، رئیس جمهوری سابق سودان در پی اعتراضات مردمی، کنفرانس ارائه دهندگان مالی در برلین برگزار شد.

عبدالله حمدوک، نخست وزیر دولت انتقالی سودان در این کنفرانس گفت، حمایت برای ایجاد تغییرات در این کشور با ۲۴ میلیون سکنه تأثیر مثبتی بر همسایگانش خواهد گذاشت.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل هم هشدار داد، اگر جامعه بین‌الملل سریعا از سودان حمایت نکند ممکن است عمر روند انتقالی در این کشور کوتاه بوده و تبعات بزرگی به دنبال داشته باشد.

جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نیز گفت، سودان روزنه امیدی در آفریقاست و روند انتقال دموکراتیک در این کشور باید تغذیه و حمایت شود.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز که کشورش متعهد به پرداخت ۱۵۰ میلیون یورو به سودان شد، گفت، جامعه بین‌الملل مسؤول حمایت از ملت سودان و انقلاب مسالمت‌آمیز آن است.

در حال حاضر دولت انتقالی متشکل از نمایندگان نظامی و غیرنظامی اداره سودان را برعهده دارد و این کشور همچنان با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند./ ایسنا 

 

کپی