اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

معاون وزیر کشور: سال پایانی دولت سال تعهد و فعالیت بیشتر است

معاون وزیر کشور: سال پایانی دولت سال تعهد و فعالیت بیشتر است

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: سال پایانی دولت، سال تعهد، احساس مسؤولیت، انگیزه و فعالیت بیشتر است.

جمال عرف در نشست ویدیو کنفرانسی که با حضور معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی، مدیران کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری‌ها و با حضور حمید ملانوری مدیرکل دفتر سیاسی و سید اسماعیل موسوی مدیرکل دفتر انتخابات معاونت سیاسی برگزار شد، از زحمات همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات اسفند ۹۸، قدردانی کرد.

رییس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: اعتقاد دارم با در نظر گرفتن همه ابعاد و شرایط وضعیت کشور، در خصوص دو وظیفه ذاتی وزارت کشور یعنی دو رکن یعنی سلامت و امنیت انتخابات، توفیق کامل داشتیم و انتخابات اسفند ۹۸ در نهایت سلامت و امنیت برگزار شد.

سال پایانی دولت سال تعهد و فعالیت بیشتر است

عرف در ادامه ضمن تأکید بر شرایط خاص کشور در مواجهه با بحران جهانی کرونا، افزایش تحریمهای ظالمانه و فشارهای غیرقانونی، درباره اهمیت مدیریت شرایط کشور به ویژه در سال پایانی دولت، اظهار داشت: سال پایانی دولت در واقع سال تعهد، احساس مسؤولیت، انگیزه و فعالیت بیشتر است و همه مسوولان و مدیران دولت باید با احساس مسؤولیت و تعهد بسیار بیشتری فعالیت کنند.

وی یادآور شد: همان طور که رییس جمهوری با تعیین اولویتهای سه گانه سلامت، امنیت و معیشت در نشست اخیر با استانداران تاکید کرد، لازم است استانداران و مدیران سیاسی کشور، فرمانداران و بخشداران را هم در این زمینه توجیه کنند که با نهایت احساس مسؤولیت و تعهد به پیگیری و اجرای برنامه‌های دولت بپردازند.
معاون سیاسی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: لازم است در شرایط کنونی کشور، مدیران و مسؤولان ارشد کشور حداکثر تلاش و انگیزه را برای جلوگیری از حاشیه سازی‌ها و جنجال آفرینی‌ها داشته باشند و در کنار معرفی و تبیین خدمات و دستاوردهای دولت، امید به آینده را هم در خود و مردم تقویت کنند.

عرف اظهار داشت: باید تصویری درست و دقیق و واقعی از شرایط داشت نه تصویری سیاه یا سفید؛ تا بتوان بر اساس آن، برای شرایط مختلف برنامه سنجیده داشت و اقدام درست انجام داد.

شورای اطلاع رسانی دغدغه مند به فعالیت خود ادامه دهد

بخش دوم این نشست با حضور محمد خدادی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انصاری مشاور وزیر و مسوول امور اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت کشور، جعفری زوج نماینده شورای اطلاع رسانی دولت، جمعی از مدیران کل معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی، و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برگزار شد.

معاون وزیر کشور در این بخش از نشست ضمن تاکید بر جایگاه ویژه و مهم شوراهای اطلاع رسانی استانها در ساختار اطلاع رسانی دولت دوازدهم، گفت: ضرورت دارد دست اندرکاران و اعضای شوراهای اطلاع رسانی استان‌ها، در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات خود به ویژه در سال پایانی دولت، از رویکرد صرفاً اداری پرهیز کنند و با رویکردی کاملاً دغدغه مندانه، پویا و فعالانه به برنامه ریزی فعالیت‌ها، برگزاری جلسات و پیگیری و اجرای مصوبات شوراها بپردازند.

عرف با اشاره به مواجهه نظام با یک جنگ چندجانبه واقعی در زمینه‌های ادراکی، روایت و رسانه‌‌ای در سطوح مختلف، بر اهمیت کار و برنامه سنجیده و هدفمند این شوراها تأکید کرد و اظهار داشت: لازم است از تمامی ظرفیت‌های این شورا و اعضای آن از دستگاه‌های مختلف استفاده شود و به این منظور ضرورت دارد پیوند و ارتباطی ویژه میان معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌ها به عنوان رییس شورا و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها به عنوان دبیران شورا برقرار شود تا ضمن فعال‌سازی حداکثری دبیرخانه شوراها در استان‌ها، زمینه‌های لازم برای تحقق همه اهداف و برنامه‌های اطلاع رسانی دولت به ویژه تبیین خدمات و دستاوردهای دولت فراهم شود./ ایرنا

کپی