اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان هشدار داد

نگرانی جدی در استان به واسطه افزایش تعداد مبتلایان به کرونا

نگرانی جدی در استان به واسطه افزایش تعداد مبتلایان به کرونا

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: در پی موج جدید بیماری و افزایش تعداد مبتلایان، نگرانی خیلی جدی در استان ایجاد شده است.

آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز (۵ تیر) در نشست خبری مدیران عامل صنعت برق و آب استان زنجان، با اشاره به شیوع بیماری کرونا و وضعیت استان، با بیان اینکه کرونا را در زنجان کسی جدی نمی‌گیرد، اظهار کرد: مکان‌ها بسیار شلوغ شده و جمعیت مدام در فروشگاه‌ها و اجتماعات و مراکز خرید هستند؛ در حالی ‌که اوضاع بد است و باید مردم از تردد غیرضروری در خیابان‌ها ممانعت کرده و به هشدارها توجه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه مسئولیت شرعی در رابطه با اطلاع‌رسانی مقابله با ویروس کرونا را دارند، افزود: امیدواریم هرچه زودتر داروی این ویروس کشف و جهان از این بلا نجات پیدا کند.

این مسئول با بیان اینکه دین ما منحصر به مسجد نیست و از گهواره تا گور دستور دارد، گفت: گاها ما این دستورات را نشناخته‌ایم و فکر می‌کنیم در این باره باید از دیگران تقلید کنیم.

خاتمی با اشاره به اینکه دین اسلام قابل انعطاف است، تصریح کرد: نخستین کسی که درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظر دادند، مقام معظم رهبری و مراجع تقلید بودند و در نخستین مراحل اماکن مذهبی بسته شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه کسی حق ندارد، به خاطر اینکه مسئول جان خود است، دیگران را مبتلا کند، افزود: اگر کسی با رعایت نکردن موجب ابتلای دیگران شود شرعا باید پاسخ‌گو باشد.

در ادامه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان نیز اظهار کرد: متاسفانه وضعیت مصرف انرژی در ایران مطلوب نیست و با توجه به ذخایر کشور و اقلیم ایران، میزان مصرف رعایت نمی‌شود و مصرف آب شرب در ایران دو برابر مصرف جهانی است.

علیرضا جزءقاسمی ادامه داد: بر اساس تحقیقات انجام‌ شده طی ۳۰ سال گذشته ۲۶ کشور با ۳۰۰ میلون نفر درگیر خشکسالی بودند و پیش‌بینی می‌شود ۳۰ سال بعد کشورهای درگیر خشک‌سالی به بیش از ۷۵ کشور برسد که این مسئله می‌تواند بحران‌های جهانی را به وجود آورد که دلیل آن نیز تصاحب آب است.

وی افزود: متاسفانه نیمی از استان با خشکسالی مواجه است که اهمیت مصرف بهینه آب و صرفه‌جویی را دوچندان می‌کند و با توجه به تامین ۸۰ درصد آب شرب زنجان از آب‌های زیرزمینی و کاهش سالانه سطح این‌ آب‌ها، توجه به نوع مصرف بیش از پیش اهمیت خود را نشان می‌دهد.

در پایان این جلسه از مشترکان سبز صنعت آب و برق استان تجلیل شد./ ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی