اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رییس فدراسیون اسکواش:

تصمیمی برای ادامه لیگ نگرفته‌ایم

تصمیمی برای ادامه لیگ نگرفته‌ایم

رییس فدراسیون اسکواش گفت: قرار بود مسابقات لیگ در اواخر تیر ماه برگزار شود اما با توجه به شرایط موجود باید در تاریخ برپایی آن تجدید نظر کنیم.

مسعود سلیمانی اظهار داشت: اسکواش‌بازان در این مدت بدلیل شیوع ویروس کرونا مجوز تمرین نداشتند و در خانه فعالیت می‌کردند. هفته گذشته با بیانیه وزارت ورزش و جوانان بازیکنان با فاصله اجتماعی تمرینات خود را آغاز کردند. برنامه‌های تمرین و اردوی ملی‌پوشان از مرداد ماه آغاز می‌شود. 

وی افزود: مسابقات لیگ قرار بود در آخر تیر برگزار شود اما با توجه به شرایط موجود احتمال تغییر زمان آن وجود دارد. سازمان لیگ باید بررسی کند و در کمیته فنی برنامه مسابقات مصوب شود که آیا لیگ را برگزار کنیم یا خیر. در صورت عدم برگزاری مسابقات باید تصمیم بگیریم تا قهرمان لیگ را مشخص کنیم و نیز برنامه‌ای برای برپایی فصل جدید در نظر بگیریم.

رییس فدراسیون اسکواش یادآور شد: هفته گذشته سردار ناظری فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان به عنوان اولین رییس هیات اسکواش نیروی انتظامی کشور انتخاب شد. بدنبال این هستیم تا این رشته را که برای آمادگی جسمانی نظامیان مناسب است، در نیروی انتظامی وسعت دهیم. همچنین به تقویت توسعه زیرساخت‌ها و آموزش‌ها می‌پردازیم.

وی خاطرنشان کرد: تا ۶ ماه اول مسابقات برون مرزی نداریم. در صورت کاهش بحران کرونا، اردوها مرتب برگزار می‌شود بنابراین اسکواش‌بازان می‌توانند در مسابقات بین‌المللی کوالالامپور در آذرماه شرکت کنند. این رقابت‌ها دارای رنکنیگ جهانی است. همچنین ملی‌پوشان باید در مسابقات جوانان آسیا در هنگ کنگ حضور یابند و رنگینگ خود را بالا ببرند.

سلیمانی اضافه کرد: باشگاه مهرسان در نظر دارد تا مسابقات اسکواش زنان را در دهه فجر میزبانی کند که این رقابت‌ها نیز دارای رنکینگ جهانی است. همچنین باشگاه اسکواش هتل آراز نیز در بخش مردان مسابقات رنکینگ جهانی را برپا خواهد کرد. هرچند تاریخ برگزاری این مسابقات قطعی نیست و همه چیز بستگی به شرایط کرونا در ایران و جهان دارد./ایرنا

کپی