اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

۱۹۱ هزار خانواده در تهران را زنان اداره می کنند

۱۹۱ هزار خانواده در تهران را زنان اداره می کنند

استاندار تهران گفت:در کشور از بین هشت میلیون و ۳۱۰ هزار خانوار حدود ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۸۵۱ خانوار زنان سرپرست هستند که ۲۹ درصد کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در نشست با معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری اظهار داشت: آمار زنان سرپرست نسبت به جمعیت استان تهران ۳۳ درصد است.

استاندار تهران گفت: سرپرستی ۱۹۱ هزار و ۱۴۹ خانواده تهرانی با زنان است که اکثر آنان در سه دهک پایین درآمدی قرار دارند.

وی افزود: در کشور از بین هشت میلیون و ۳۱۰ هزار خانوار حدود ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۸۵۱ خانوار زنان سرپرست هستند که ۲۹ درصد کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

استاندار تهران با بیان اینکه باید خط فقر را به صورت برش استانی ببینیم، گفت: نباید خط فقر را به صورت ملی دید زیرا هزینه‌ها در شهرهای مختلف به ویژه استان تهران متفاوت است.

وی بیان کرد: خط فقر در تهران چهارونیم میلیون تومان است که در سایر استان‌ها ۲ میلیون ۱۰۰ هزار تومان است که هزینه‌ها در تهران بین یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اختلاف وجود دارد.

«محسنی بندپی» با اشاره به سهمیه اشتغال در استان تهران گفت: از بین ۶ هزار سهمیه اشتغال زنان سرپرست در کشور یکهزار و ۶۶۰ سهمیه اشتغال به این استان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: بر اساس قانون برنامه ۱۰ درصد ارزش افزوده باید برای اشتغال اختصاص یابد و از این‌رو این موضوع مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

استاندار تهران با بیان اینکه باید زنان سرپرست خانوار را توانمند کرد، گفت: در تقویت بنیان‌های خانواده کمک به معیشت و اقتصاد زنان سرپرست باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و سایر مشکلات می‌شود.

وی بیان داشت: با نگاه جامع در امور زنان و خانواده، شاهد تحقق سند ارتقای زنان خواهیم بود.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۷، ۴۸ میلیارد تومان برای مشاغل خانگی این استان اعتبار اختصاص یافت، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۸ این رقم به هفت میلیارد تومان رسید که بسیار نگاه غیرعادلانه است و باید برای اشتغال زنان سرپرست خانوار در ابعاد مختلف سیاست‌گذاری کرد.

وی از همکاری فرمانداران شهرستان‌های استان تهران در حوزه زنان و خانواده قدردانی کرد و اظهار داشت: اقدامات خوبی در خصوص آموزش و اشتغال زنان سرپرست در این استان صورت گرفته است.

استاندار تهران خاطر نشان کرد: فرمانداران در بحث کرونا نیز ۱۸۰ میلیارد تومان به بیمارستان های این استان کمک کردند. درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است./ایسنا 

کپی