اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
واکنش روحانی به ادعای ترامپ درباره مذاکره با ایران

اول عذرخواهی کرده و بعد به مقررات و چارچوب ۱+۵ بازگردید

اول عذرخواهی کرده و بعد به مقررات و چارچوب ۱+۵ بازگردید

رئـیس‌جمـهوری گفت: ما همـــــــان دولتــــی هستیم که در سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهانی و تورم تک رقمی را داشت و تراز صادرات و واردات آن مثبت و صادرات غیرنفتی آن بیش از واردات بود.

 حجت الاسلام حسن روحانی امروز در جلسه هیأت دولت ادامه داد: اگر دولت جدیدی بودیم خیلی حرف‌ها می‌شد زد؛ ما همان دولتی هستیم که در سال ۹۵ بالاترین رشد اقتصادی جهانی را داشت و در جهان اول بود؛ ما همان دولتی هستیم که در سال ۹۴، ۹۵ و ۹۶ تورم تک رقمی داشتیم؛ ما همان دولتی هستیم که تراز صادرات و واردات ما در چند سال مثبت بود و صادرات غیرنفتی ما بیش از واردات بود.
رئیس جمهوری گفت: این فشار که بر ما وارد شده عادی نیست. فشاری بود که دولت را بشکنند و ملت را به زانو درآورند که البته کار بزرگ را ملت با ایستادگی و مقاومت انجام داده است. کار بزرگ را رهبر معظم انقلاب با راهنمایی و هدایت‌هایشان انجام داده اند. روحانی یادآور شد: می‌دانم مردم با مشکلاتی در این ایام روبه‌رو هستند. نوسان قیمت کالا مردم را آزرده می‌کند و تحت فشار قرار می‌دهد. یک روز لوازم خانگی، یک روز خودرو و روز دیگری قیمت ارز است و هر روز مسأله‌ای مردم ما را آزار می‌دهد. ما از این مشکلات اگرچه سخت است اما قدرت عبور داریم و عبور می‌کنیم. رئیس جمهوری گفت: شرایط کشور در حال بهبود است و می‌توانیم این مشکلات را مهار کنیم؛ مطمئن هستم بانک مرکزی قادر است مشکل ارز را مهار و کنترل کند؛ واقعیت این مسائل و مشکلات مقداری به‌دلیل مسائل ۲ تا سه ماه پیش است و مقداری هم برای تبلیغات روانی دشمن است که توأمان شده است. روحانی تصریح کرد: کار ساخت مسکن باید سرعت پیدا کند و مردم شاهد باشند که زمین را مجانی یا با قیمت پایین در اختیار کسانی قرار می‌دهیم که بخواهند مسکن بسازند و با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار دهند، البته بانک‌ها در این زمینه مسئولیت سنگینی دارند و باید وارد عمل بشوند برای اینکه ما از مشکل مسکن عبور کنیم. روحانی با بیان اینکه ما باید بورس را محکم و مستحکم نگه داریم اظهارداشت: امروز بزرگ‌ترین مسئولیت وزارت اقتصاد در کنار سایر مسئولیت‌های مهمی که دارد مسأله بورس، تقویت و حفاظت و نگهداری بورس است ؛ سهام باید عرضه شود و همه دستگاه‌ها باید سهام جدید را در بورس عرضه کنند. امروز شرایط خوبی است که هم مردم استفاده کنند و هم دولت از بنگاه‌داری فاصله بگیرد. روحانی با اشاره به گزارش صبح امروز وزیر بهداشت در مورد وضعیت کرونا در کشور تصریح کرد: وزیر بهداشت امروز گزارشی داد که وضعیت در استان‌های قرمز مثل خوزستان، بوشهر، هرمزگان، آذربایجان شرقی و غربی و کردستان  فعالیت‌ پزشکان مؤثر واقع شده و از هفته آینده شاهد افت این بیماری در این استان‌ها خواهیم بود. روحانی با هشدار به کشورهای اروپایی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم بیان کرد: رفتار ما با آژانس دوستانه و قانونی بوده است. همیشه با آژانس همکاری کردیم و بازرسان آژانس همیشه حضور داشته و بازرسی کرده‌اند. در ۱۶ تا ۱۷ گزارش هم از همکاری کامل ایران سخن گفته‌اند. در این اواخر رژیم صهیونیستی و امریکا به آژانس فشار آوردند و می‌ترسم این شیادان ، آژانس را آلوده کنند و آژانسی که باید قضاوت دقیق و قانونی داشته باشد مجبور به نبش قبر کنند. رئیس جمهوری با اشاره به وظیفه آژانس در قبال کشورها یادآور شد: رژیم صهیونیستی و امریکا فشار می‌آورند آژانس فعالیت‌های ۱۷ تا ۱۸ سال قبل را بررسی کند. اینها می‌خواهند آژانس را منحرف کنند. مبنای ما همکاری با آژانس است ولی آژانس باید توجه کند که از مسیر قانونی خود منحرف نشود. رئیس شورای عالی امنیت ملی افزود: اروپایی‌هایی که شرمنده ما هستند و از سال ۹۷ خیلی شرمنده‌تر شده‌اند، به وظایف قانونی و تعهدات‌شان قبل و بعد از خروج امریکا عمل نکرده و تلفنی و حضوری از ما عذرخواهی می‌کنند. آنها در شرایط خاصی که رژیم صهیونیستی و امریکا ایجاد کرده‌اند، خود را بیخودی وارد  و دخالت می‌کنند.
روحانی با بیان اینکه روسیه، چین و برخی از کشورهای دیگر خیلی خوب عمل کرده‌اند، عنوان کرد: آنها قاطعانه و قانونی عمل کرده‌اند. توصیه ما به اروپا این است که زیر بار فشار امریکا نرفته و آژانس هم استقلال خود را حفظ کند.

کپی