اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

مرگ بر اثر مسمومیت الکلی در بهار امسال 12 برابر پارسال

مرگ بر اثر مسمومیت الکلی در بهار امسال 12 برابر پارسال

کرونا آمار مرگ بر اثر تصادفات رانندگی را 5 درصد و آمار مصدومیت بر اثر تصادفات رانندگی را 30 درصد کاهش داد

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد مرگ بر اثر مسمومیت الکلی در بهار امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 12 برابر شده است. به‌گزارش ایسنا، مهدی فروزش در نشست خبری امروز خود گفت: در بهار امسال ۲۵۳ مورد مرگ به‌دلیل مسمومیت با الکل متانول به ثبت رسیده در حالی که مدت مشابه سال ۹۸ تنها ۲۱ مورد بوده است. به گفته وی، مسمومیت با الکل متانول که منجر به مرگ و میر شده است در دوره شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشته است و این افزایش در تهران هم بسیار محسوس بود.
وی در مورد آمار مرگ و میر به‌دلیل سو مصرف مواد مخدر در سال ۹۹ نیز گفت: در بهار امسال ۱۸۱ مورد و در بهار سال گذشته ۱۲۳ مورد مرگ در پی سوء مصرف مواد مخدر کشف شده است که افزایشی ۴۷.۲ درصدی را نشان می‌دهد. مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران ادامه داد: در سال گذشته، ۱۱۴۴ نفر به‌دلیل سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال قبل که شمار فوتی‌ها ۹۰۰ مورد بود، رشدی ۲۷.۱ درصدی را نشان می‌دهد.
فروزش در ادامه به ارائه آمارهایی از اقدامات و خدمات پزشکی قانونی استان تهران پرداخت و گفت: در سال ۹۸ کل معاینات سرپایی در مجموعه پزشکی قانونی استان تهران، ۲۳۷ هزار و ۴۳۷ پرونده بود که نسبت به سال ۹۷ که تعداد پرونده‌ها ۲۳۷ هزار و ۸۴۰ مورد بود، دو دهم درصد کاهش داشته است. وی افزود: از کل معاینات سال ۹۸ بیشترین مورد با ۹۹ هزار و ۹۰۷ مورد مربوط به بررسی پرونده‌های نزاع بوده است که نسبت به سال ۹۷ کاهش ۱.۴ درصدی داشته است.
به‌گفته فروزش در حوزه روانپزشکی نیز ۱۲ هزار و ۴۳۶ پرونده بررسی شده که نسبت به سال قبلش ۱۶.۸ درصد افزایش داشته است. فروزش افزود: همچنین متوفیان حوادث رانندگی ۱۲۴۱ مورد بوده که در مقایسه با سال ۹۷ کاهشی ۵.۹ درصدی داشته است. وی شمار فوت شدگان گازگرفتگی در سال ۹۸ را ۱۳۶ مورد اعلام کرد و افزود: این آمار در سال ۹۷، ۱۶۸ مورد بود.
فروزش آمار شمار مصدومان حوادث رانندگی در بهار امسال را ۶۳۹۲ مورد اعلام کرد و گفت: شمار مصدومان در سال گذشته ۹۴۳۴ مورد بوده که کاهش ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد و به‌نظر می‌رسد که کرونا و محدودیت‌های ترددی که در پی آن اعلام شده است بر این آمار مؤثر بوده است. فروزش به آمار نزاع در سه ماهه امسال نیز اشاره کرد و گفت: در بهار امسال ۲۲ هزار و ۵۲۷ مورد نزاع در پزشکی قانونی استان تهران به ثبت رسیده که این آمار در مقایسه با بهار ۹۸ با ۲۵ هزار و ۷۴۹ مورد کاهش ۱۲.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

کپی