اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

قیمت مرغ، ۱۵ هزار تومان تعیین شد

قیمت مرغ، ۱۵ هزار تومان تعیین شد

سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که قیمت جدید مرغ گرم آماده پخت در ستاد تنظیم بازار، ۱۵ هزار تومان به اضافه ۵ درصد کمتر یا بیشتر به اختیار استانداران تعیین شد.

محمدرضا کلامی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: به دلیل اهمیت تعیین نرخ کالاها، امروز (چهارشنبه) جلسه نود و هشتم ستاد تنظیم بازار به صورت فوق‌العاده برگزار شد.

وی افزود: با توجه به تحلیلی که دستگاه‌های متولید و تشکل‌های مرتبط با کالاهای مختلف مطرح کردند، لزوم استمرار تولید و جلوگیری از زیاد مرغداران و همچنین گران فروشی در بازار، نرخ مرغ در سطح خرده فروش ۱۵ هزار تومان تعیین شد.

البته به گفته این مقام مسئول این رقم می‌تواند بنا بر تصمیم استانداران به عنوان روسای کارگروه ستاد تنظیم بازار استان‌ها با توجه به ظرفیت تولید و قیمت تمام شده در استان‌های مختلف پنج درصد بیشتر یا کمتر تعیین شود.

قیمت شیرخام هر کیلو ۲۹۰۰ تومان تعیین شد

دبیر ستاد تنظیم بازار در ادامه از مصوبه این ستاد در خصوص قیمت شیر خام خبر داد و اعلام کرد که قیمت شیر خام برای عرضه در بازار ۲۹۰۰ تومان تعیین شد که تا ۷ درصد نیز تلرانس قیمت بر مبنای کیفیت شیر عرضه شده برای آن پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه این تصمیم در راستای حمایت از تولید شیر توسط دامداران و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اتخاذ شده است و کارخانجات لبنی باید با این نرخ شیر خود را خریداری کنند، اظهار کرد: البته برای حمایت از ظرفیت های تولید، اجازه دادیم تا ۷ درصد در این بخش تلرانس قیمتی وجود داشته باشد؛ اما بالاتر از این رقم را اجازه نخواهیم داد و ملاک اعمال قانون، همین عدد است.

همچنین به گفته سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت این قیمت مربوط به شیر کیفی ۳.۵ درصد چربی است و با افزایش درصد چربی، قیمت شیر نیز تغییر می‌کند و به ازای هر درصد چربی ۵۰ تومن به قیمت کالا می‌تواند افزوده شود./مهر

کپی