اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

«کوریولانوس» آماده نمایش شد /«برگشتن» در سرو به صحنه می رود

«کوریولانوس» آماده نمایش شد /«برگشتن» در سرو به صحنه می رود

نمایش «کوریولانوس» به کارگردانی مصطفی کوشکی پس از تجربه اجرا در ایران و هندوستان بار دیگر روی صحنه می‌رود.

 این نمایش بر اساس متنی‌ نوشته ویلیام شکسپیر سال گذشته با حمایت تئاتر مستقل تهران تولید شده و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته برای اجرا در ماه‌ آینده آماده می‌شود.

تراژدی «کوریولانوس» متنی است با رنگ و بوی سیاسی - اجتماعی در پنج پرده که بین سال‌های ۱۶۰۵ تا ۱۶۰۸ میلادی نوشته شده و به سرگذشت سردار رومی کایوس مارسیوس کوریولانوس در قرن پنجم پیش از میلاد می‌پردازد؛ این سردار پس از کامیابی در نبرد و سیاست، خواهان رهبری سیاسی است اما به دلیل ناسازگاری اهالی رُم، با دشمن هم‌پیمان می‌شود تا از مردم انتقام بگیرد.

نمایش همچنین تابستان سال قبل پس از تجربه یک دوره اجرا در تهران به دعوت دبیر فستیوال «itfok» برای حضور در دوازدهمین دوره این رویداد راهی هندوستان ‌ شد و در کنار ٧ گروه بین‌المللی دیگر به صحنه رفت.

«کوریولانوس» بعد از نمایش‌های «باد شیشه را می‌لرزاند»، «رویای یک شب نیمه تابستان» و «رومولیت» این چهارمین تجربه کارگردانی مصطفا کوشکی در تئاتر مستقل به شمار می‌رود.

بازگشایی تماشاخانه سرو با نمایشی از حسین مسافرآستانه

تماشاخانه سرو میزبان نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه خواهد شد.

نمایش «برگشتن» به کارگردانی حسین مسافرآستانه، از روز یکشنبه ۸ تیرماه ۹۹ و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی، در تماشاخانه سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش که سال گذشته در جشنوارۀ بین‌المللی تئاتر فجر حضور موفقی داشته و جایزه ویژه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را از آن خود کرده بود، در اجرای عمومی خود نیز با استقبال همگانی مخاطبان مواجه شد.

خیرالله تقیانی‌پو‌ر نمایشنامه این اثر را به رشته تحریر در آورده است./ایلنا

کپی